Blog

Program Skillersi, czyli design thinking w biznesie

2019-03-12

Program SkillersiJeśli Twoja firma stoi właśnie przed wyzwaniem, które wymaga dogłębnego procesu, inwestycji dużej ilości czasu i sporych zasobów, to trafiłeś właśnie w najlepsze miejsce w całym internecie. Przeczytaj o naszym autorskim programie, dzięki któremu Twoje wyzwanie, może stać się motorem napędowym do rozwoju. Skillersi to ludzie do zadań specjalnych, którym śmiało możesz przekazać swoje wyzwanie. Zgłoś się do nas, zostań naszym partnerem i odpal rakietę do nowego wymiaru swojego biznesu!

Czytaj dalej

Smart Building pod Poznaniem

2019-02-13

Freepik_Smart City

Gościłem ostatnio w przedsiębiorstwie WPIP (firma prywatna, polska, rodzinna) – generalnym wykonawcą inwestycji przemysłowych i biurowych. Pracuje tam 140 osób w „Smart Building Center” (Jasin/Swarzędz) – niezależnym energetycznie obiekcie przemysłowo-biurowym. Posiada on certyfikat zielonego budynku LEED Platinum oraz Zero Energy Building. Firma posiada własne centrum B+R, uczestniczy w grantach europejskich. Misją firmy jest promowanie najwyższego poziomu budownictwa, zapewniającego idealne warunki wspierające procesy biznesowe.

Czytaj dalej

Polskie uczelnie przyciągają zagranicznych studentów, ale jest jeszcze trochę do zrobienia

2019-01-07

freepik_woman-sitting-in-the-public-smiling_1262-793

Według najnowszych danych GUS w roku akademickim 2017/2018 w Polsce studiowało 1.292 tys. osób (w 75% w uczelniach publicznych). Od roku 1991 do 2017 liczba studentów zagranicznych zwiększyła się z 4 tys. do blisko 73 tys. Dominują studenci z Ukrainy (37,8 tys. w roku 2017/2018), druga grupę stanowią Białorusini (6,0 tys. w analogicznym okresie). Około 20% studentów zagranicznych pochodzi spoza Europy.

Czytaj dalej

Nie daj się złowić, czyli przedświąteczne wyłudzanie danych

2018-12-13

ochrona danych

W poprzedniej części powiedzieliśmy sobie kilka słów na temat ogólnych zagrożeń jakie „czyhają” na nas w Internecie, skupiając się finalnie na jednym z najczęściej chyba występujących obecnie, czyli phishingu. Dziś chciałbym zasugerować kilka „praktycznych” rzeczy, które każdy nawet zwykły – nieposiadający „tajemnego informatycznego wykształcenia” użytkownik, może zrobić, żeby być odrobinę bardziej bezpiecznym w sieci.

Czytaj dalej