Blog

Patenty w życiu przedsiębiorstwa – ile i czy w ogóle coś znaczą?

2017-02-28

Przedsiębiorstwa, które mają na swym koncie zgłoszenia patentowe wiedzą, czemu one służą: podniesieniu konkurencyjności firmy na rynku, wyłączeniu konkurencji z pewnych działań i zapewnieniu firmie wyłączności chronionego rozwiązania. Nie wszystkie jednak firmy patentują swoje rozwiązania. Czy w takim wypadku wciąż patenty innych powinny być w zasięgu ich zainteresowania?

Czytaj dalej

Powstaje Centrum Kompetencji Metrologicznych

2017-02-23

Były lokator PPNT Poznań otwiera centrum kompetencji metrologicznychFirma 3D Team, która przez kilka lat rozwijała się w PPNT, rozpoczyna nowe przedsięwzięcie i wraz z partnerami otwiera Centrum Kompetencji Metrologicznych. Centrum będzie pierwszym w Polsce miejscem dostarczającym profesjonalne usługi i produkty w zakresie metrologii, kontroli jakości oraz inżynierii odwrotnej dla różnych dziedzin przemysłu.

Centrum Kompetencji Metrologicznych rozpocznie działalność od 9 marca.

***
3D Team zajmuje się pomiarami 3D w kontroli jakości i inżynierii odwrotnej. Jest wyłącznym w Polsce certyfikowanym partnerem szkoleniowym amerykańskiej firmy 3D Systems w zakresie oprogramowania Geomagic. Do czerwca 2016 r. firma rozwijała się w ramach Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Centrum Kompetencji Metrologicznych tworzy wraz z firmami Lenso i 3D Tool.

Życzymy powodzenia przy nowym projekcie i ciekawych zleceń!

Nie klikajcie gdzie popadnie

2017-02-06

7 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest to jedno z ciekawszych świąt w naszych kalendarzach. Obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego z inicjatywy Komisji Europejskiej, aby zwrócić uwagę na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Ale współcześnie zagrożeń jest tak wiele, że nawet dorośli powinni edukować się w tej kwestii.

Czytaj dalej