Aktualności

Dziś obchodzimy 22. urodziny!

2017-05-15
20150515_PPNT obchodzi 22 urodziny
Rozbiórka zbiornika retencyjnego gazu – początki istnienia PPNT, rok 1995.

Dokładnie 22 lata temu, 15 maja 1995 roku, Zarząd Fundacji UAM powołał Poznański Park Naukowo-Technologiczny, pierwszą tego typu instytucję w Polsce.

W styczniu 1995 roku, Fundacja UAM otrzymała darowiznę w postaci terenu przy ul. Rubież 46. Darczyńcą był Wielkopolski Okręgowy Zakład Gazownictwa. W maju tego roku, dokładnie 15, Zarząd Fundacji UAM powołał Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Celem powołania było stworzenie miejsca, które łączyłoby przedstawicieli nauki, gospodarki i samorządu lokalnego i umożliwiało nawiązanie owocnej współpracy tych środowisk. Pomysłodawcą powołania parku był prof. Bogdan Marciniec.

Pierwszym wyzwaniem, zanim jeszcze powstał Park, było zburzenie kolosalnego zbiornika retencyjnego gazu o wysokości 80 i średnicy 44 metrów, który znajdował się na darowanym terenie. Istnienie Parku zainicjował „wielki wybuch” związany z tą rozbiórką.

Dziś Park to pięć dużych budynków, w których działa ponad 80 firm. Na co dzień pracuje tu ok. 500 osób. Świadczymy usługi laboratoryjne, inkubujemy młode firmy, pomagamy w transferze technologii, szkolimy, pozyskujemy fundusze unijne… To były bardzo owocne 22 lata! Dziękujemy, że jesteście Państwo z nami i wspólnie tworzymy historię PPNT i poznańskiej innowacyjności!

Zobacz film, o tym jak dziś wygląda PPNT:

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.