Wydarzenia

MedMeetsTech dla branży lifestyle i medycznej

Data rozpoczęcia: 2018-10-15

Tej jesieni, Kraków stanie się centrum innowacji za sprawą Health & Lifestyle startup festiwal powered by MEDmeetsTECH, a Poznański Park Naukowo-Technologiczny jest partnerem tego wydarzenia. Festiwal to największa branżowa impreza, która ściągnie 15 października do Krakowa 300 pasjonatów, startupowców, inwestorów, firmy oraz użytkowników innowacji z obszaru zdrowia.

Jeśli masz pomysł na biznes lub rozwijasz startup w obszarze zdrowia, sportu, odżywiania się to miejsce dla Ciebie! To jedyne miejsce, w którym dowiesz się jak radzić sobie na tak specyficznym rynku.

Informacje

Rejestracja 

Program 

TRENDY

10:00 – 11:00

Sukces nowo powstających startupów zależy od kilku czynników, m. in. tego czy rozwiązuje realny problem oraz czy ma aspekt innowacyjności, a więc jest nowością w stosunku do już istniejących rozwiązań na rynku. O tym dowiesz się w sesji trendy. W którą stronę zmierza rynek? Jakie niezagospodarowane nisze znajdują się w obszarze lifestyle? Czego potrzebują pacjenci lub klienci?

1. Bartłomiej Lubiatowski – RSQ

Science-fiction jest teraz, czyli o technologiach zmieniających opiekę zdrowotną.

2. dr n. med. Łukasz Kołtowski – AioCare

TBD

PRZERWA

11:00 – 11:30

DANE I NAUKA w startupach

11:30 – 12:10

Częstym zarzutem do startupów z zakresu sportu i zdrowego żywienia jest opieranie rozwiązania o niesprawdzone dane, brak solidnych podstaw ze świata nauki. W czasie tej sesji pokażemy gdzie takie dane można znaleźć, jak mogą one pomóc w rozwijaniu konceptu biznesowego oraz wprowadzimy w tematykę wydolności człowieka.

3. dr hab. prof. nadz. Edyta Smolis-Bąk

Aktywny, sprawny. Problem – motywacja.

4. Maciej Dalecki – Deloitte

Wpływ technologii cyfrowych na podejście do zdrowia pacjenta.

MARKETING i PR w startupach lifestyle

12:10 – 12:50

Brak odpowiedniego realizowania działań marketingowych i sprzedażowych powoduje, że wiele genialnych projektów nie trafia do rąk klientów. Jak ustrzec się przed tym? Nasi eksperci zdradzą swoje tajemnice jak skutecznie używać marketingu i PRu, by docierać do odpowiednich osób i przekonać je do naszego produktu. Ta sesja to must have dla każdego przedsiębiorcy! Wszystko, czego się dowiesz z tej sesji będzie bazowało na rynkowych case study właśnie z obszaru health & lifestyle.

5. Danuta Rolinger-Bednarska – Rolinger PR

Jak wykorzystać siłę mediów w budowaniu marki?

6. Arieta Prusak – MOXIE

Siła social i influencer marketingu w promocji marek lifestyle

RYNKOWY KNOW-HOW

12:50 – 13:50

Po co wynajdywać koło na nowo? Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia osób, które już znalazły miejsce a rynku i z powodzeniem rozwijają swoje startupy. Zaprosiliśmy na scenę doświadczonych przedsiębiorców, które uchylą rąbka tajemnicy i podzielą się wiedzą, której nie przeczytasz w książkach czy na blogach. Dowiedz się, jakie wyzwania w rozszerzaniu grupy klientów musiał pokonać startup produkujący opaskę SiDLY, jak w praktyce wygląda komercjalizacja technologii na rynkach zagranicznych na przykładzie urządzenia do wykonywania zdalnego KTG Pregnabit od firmy Nestmedic oraz wiele więcej!

7. Edyta Kocyk – SiDLY

Integracja startupów z opaską SiDLY

8. Maciej Stachowiak – Nestmedic

Gdy możliwości techniczne są daleko przed sprawami formalnymi – rzeczywistość wyjścia na globalny rynek.

PRZERWA LUNCHOWA

13:50 – 14:50

BADANIA I CERTYFIKACJA

14:50 – 15:30

Pytanie o konieczność i korzyści z certyfikowania lub badania rozwiązań pojawiają się w głowie każdego startupowca w obszarze health i lifestyle. W czasie tej sesji odpowiemy na pytanie: czy warto, dla kogo warto i JAK robić to dobrze. Znajdziesz tu wysoko wyspecjalizowaną wiedzę, która pomoże Ci zaoszczędzić dziesiątki tysięcy złotych lub dobrze je zainwestować.

9. Gadi Ginot – PHYSIOLOGIC

The regulation of wellness products.

10. Łukasz Partyka – KCRI

Czy mój wyrób pomaga ludziom i jak się tego dowiedzieć?

PRAWO

15:30 – 16:30

Prawo dla startupowców. Jaką formę prawną w zależności od rozwijanego projektu wybrać, jakie wymagania nakładają nowe przepisy RODO, oraz jak zabezpieczyć skutecznie własność intelektualną. Przygotuj listę pytań, bo będziemy na scenie gościć ekspertów, którzy rozwieją twoje wątpliwości i pomogą podjąć słuszne decyzje.

11. mec. Alicja Cessak – Snażyk Korol Mordaka sp.k

Pierwsza działalność: w pojedynkę czy na spółkę (z o.o.).

12. mec. Klaudia Wierzbicka – Snażyk Korol Mordaka sp.k

Własność intelektualna w startupach medycznych.

13. mec. Alicja Cessak – Snażyk Korol Mordaka sp.k

Przetwarzanie danych bez zgody klienta = bezprawne?

FINANSOWANIE

16:30 – 16:40

Na co inwestorzy zwracają uwagę? Czy tak naprawdę inwestuje się w produkt, czy w ludzi? Jeśli w ludzi, to jakich? Poznaj perspektywę widzenia inwestora, by lepiej przygotować się do spotkania z nim. Pamiętaj, pierwsze wrażenie robi się tylko raz, a w rozmowie z inwestorem stawka jest wysoka: być albo nie być twojego startupu!

14. Maja Matuszewska – Startup Academy

Z kartki papieru do sprzedaży – akceleracja startupu RKac w ramach programu akceleracyjnego Smart Foodies

SESJA PREZENTACJE STARTUPÓW

16:40 – 17:30

15. Klaudia Szklarczyk-Smolana, PhD – Intelliseq

16. TBD