Aktualności

Kryształowa Brukselka 2018 – zgłoś kandydata do nagrody indywidualnej!

2018-04-16
PPNT PoznańRusza konkurs o Kryształową Brukselkę wręczaną firmom, uczelniom i wybitnym jednostkom za sukcesy w Programach Ramowych UE. Można zgłaszać kandydatury do konkursu!

Nagroda Kryształowej Brukselki przyznawana jest od 2001 r. za sukcesy w Programach Ramowych Badań i Innowacji UE, których celem jest wzmocnienie doskonałości naukowej i podniesienie konkurencyjności gospodarczej Unii Europejskiej. Jest ona cenionym wśród naukowców i przedsiębiorców wyróżnieniem za ich innowacyjność i wkład w rozwój polskiej nauki i gospodarki.

Co jest dla nas specjalnym powodem do dumy to fakt, że aż trzy razy firmy związane z PPNT były wyróżniane tą nagrodą (Airoptic i ITTI w 2016 r., BioinfoBank w 2016 r. i ponownie ITTI w 2002 r.)

Nagroda wręczana jest w pięciu kategoriach:

  • nauka: uczelnie, instytuty badawcze, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk
  • biznes: małe i średnie przedsiębiorstwa, duże przedsiębiorstwa
  • administracja samorządowa
  • podmioty non-profit
  • nagroda indywidualna.

Do tej ostatniej można zgłaszać kandydatów, którzy – Państwa zdaniem – wykazali się aktywnością i wybitnymi indywidualnymi osiągnięciami w Programach Ramowych Badań i Innowacji UE od dnia 1 stycznia 1999 roku do dnia 31 marca 2018 roku. Kandydatów do nagrody indywidualnej może zgłosić zarówno osoba fizyczna, jak i prawna, za pośrednictwem formularza do dnia 25 kwietnia 2018 r.

Opis formularza.

Regulamin konkursu.

Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone 6 czerwca 2018 r. podczas uroczystej Gali Nagrody Kryształowej Brukselki, która odbędzie się w Warszawie.

Drugim ważnym wydarzeniem będzie Konferencja „20 lat Polski w Programach Ramowych Badań i Innowacji UE – Horyzont 2020 – nowe otwarcie”, która odbędzie się w dniu 7 czerwca 2018 r.

Zdjęcie: www.kpk.gov.pl

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.