Aktualności

Latem baw się w Laboratorium Wyobraźni!

2017-07-21

4_Laboratorium Wyobrazni - kosmetyka okiem chemika_mimLubicie latem zwiedzać i eksplorować? Sprawdźcie więc, co piszczy w świecie nauki! Laboratorium Wyobraźni PPNT zaprasza dzieci i rodziców na letnie warsztaty. Zajęcia odbywać się będą codziennie do 16 sierpnia!

Laboratorium Wyobraźni przygotowało na lato kilka ciekawych warsztatów, połączonych ze zwiedzaniem dwóch interaktywnych wystaw i pokazami w planetarium.

Więc „Nie wahaj się, baw się!”, jak głosi hasło przewodnie wystawy Zielonej, gdzie goście poznają zasady ruchu wahadłowego. Ta wystawa dostępna jest tylko do 16 sierpnia, bo od września planowana jest zmiana ekspozycji! Warto więc się pospieszyć i poznać prawa fizyki puszczając w ruch wiaderka z piaskiem lub huśtając pluszowe misie.

A na wystawie Czerwonej na odkrycie czekają tajemnice prądu elektrycznego, nakładania się barw czy badania wieku zabytków archeologicznych metodą C14.

Każdego dnia można wybrać inne warsztaty towarzyszące zwiedzaniu jednej z tych wystaw. Na gości czekają m.in.:

  • Zajęcia wprowadzające do genetyki, „Podróż w głąb komórki”
  • Warsztaty dla miłośników inżynierii:. „Robotyka dla laika” lub „Robotyka dla najmłodszych”
  • I oczywiście eksperymenty chemiczne odkrywające przed małymi naukowcami różne zagadnienia, od warsztatów pn. „Laboratorium Detektywa II” z kryminalną zagadką do rozwiązania, przez „Widzialne niewidzialne” dotyczące natury gazów, aż do zajęć „Fabryka Pozorów”, podczas których będzie można sprawdzić, czy faktycznie ludzkie zmysły są tak czuła, jak się nam wydaje.

Aby wziąć udział w zajęciach należy najpierw wybrać termin i zakupić bilet poprzez stronę bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/

Więcej informacji o zajęciach znaleźć można na stronie wyobraznia.ppnt.poznan.pl

Zapraszamy do 16 sierpnia!

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.