Aktualności

Listopad w Laboratorium Wyobraźni

2018-11-05
LaboratoriumWyobraźni-DominikTryba(6)Przyszedł czas na przedstawienie listopadowego rozkładu zajęć w parkowym Laboratorium Wyobraźni. Wraca Dzień Najmłodszego Odkrywcy, bowiem cieszy się ogromnym zainteresowaniem, mamy tez kilka nowości!
  • W szczególności zapraszamy 10 listopada na wyjątkowe wydarzenie, jakim jest NAUKA POLSKA – wspólnie odkryjmy to, co nieodkryte.

W przeddzień święta, jakim jest dzień Niepodległości i związana z nim setna rocznica, będziemy rozmawiać o polskich naukowcach i ich dokonaniach. Każdy dowie się co łączy Polaków i esperanto, co anglojęzyczna nazwa „walkie-talkie” ma wspólnego z Polską, co łączy tlen i warzywa, czy też co czekolada ma do matematyki. Spotkanie składać się będzie z dwóch części, czyli warsztatów w Experymentarium oraz zwiedzania ekspozycji Wystawy Czerwonej.

  • 17 listopada – Dzień Najmłodszego Odkrywcy

Tym razem przygotowano Experymentarium Fabryka Małego Chemika, zwiedzanie ekspozycji na Wystawie Czerwonej oraz grę akustyczna Knoocker. Zajęcia mają szczególny charakter, bowiem dedykowane są wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowaliśmy program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

  • 17 listopada – Fabryka Pozorów

To warsztaty chemiczne w laboratoryjnej przestrzeni. Podczas zajęć Odkrywcy sprawdzą, czy to co czarne jest tylko czarne oraz czy każdy wulkan wygląda tak samo. Ponadto dowiedzą się, czy można udowodnić istnienie czegoś, czego nie widać. Z pewnością te warsztaty będą świetną okazją, żeby dowiedzieć się, że to, co z pozoru może wydawać się oczywiste, wcale nie musi takie być.

  • 18 listopada – Sekrety kolorów jesieni 

Podczas tych warsztatów, każdy Odkrywca, wykonując samodzielnie doświadczenia, będzie mógł się przekonać dlaczego liście żółkną i czerwienieją, wyizolują barwniki z liści oraz spróbują je rozdzielić.

  • 24 listopada – Inwazja „obcych”- gatunki inwazyjne wokół nas 

W trakcie warsztatów będzie można wnikliwie przyjrzeć się gatunkom inwazyjnym, które występują w Polsce. Każdy dowie się dlaczego są niebezpieczne dla naszego środowiska. Wykonując przygotowane eksperymenty będzie można zrozumieć mechanizm ich rozprzestrzeniania, stopień szkodliwości oraz metody, jakimi moglibyśmy zminimalizować ich negatywny wpływ na otaczający nas świat.

  • 24 listopada – Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Będzie to pokaz w Planetarium wraz z komentarzem astronoma, który gotowy jest także odpowiadać na zadawane pytania.

  • 25 listopada – Laboratorium Bajek

Zdradzimy Wam kulisy zajęć, otóż: bohaterowie ze Świata Bajek wpadli w duże kłopoty. Potrzebują pomocy Młodych Odkrywców! Czy jesteście gotowi do pracy? Musimy pomóc Kopciuszkowi zdążyć przed północą z porządkami – przydadzą się pęseta i magnesy. Jak przechytrzyć Gargamela? Wytworzymy smerfną pianę! Aladyn ma problemy z transportem, z pomocą przyjdzie Dżin, którego trzeba będzie obudzić. Jeszcze tylko uśpimy Strasznego Smoka i Świat Bajek uratowany! Na tych zajęciach po prostu trzeba być!

  • 5 LISTOPADA RUSZA TEŻ OTWARCIE ZAPISÓW GRUP ZORGANIZOWANYCH NA STYCZEŃ, LUTY I MARZEC 2019. 

Szczegóły dotyczące listopadowych warsztatów oraz zapisów dla osób indywidualnych czy też grup zorganizowanych, znajdziecie klikając na poniższy link.

Laboratorium Wyobraźni – listopad

Zapraszamy!