Aktualności

Otworzyliśmy nową przestrzeń w Laboratorium Wyobraźni!

2017-02-14

Laboratorium Wyobrazni PPNT_otwiera nowa wystaweLaboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego to pierwsze w Wielkopolsce centrum popularyzacji nauki. Od ponad roku przesuwamy granice wyobraźni, odkrywając przed gośćmi naukowe ciekawostki. Teraz pora na kolejną przygodę w nowej części Laboratorium!

Zapraszamy na Zieloną Wystawę, czyli nową przestrzeń Laboratorium Wyobraźni PPNT.

W nowym miejscu czekają:

  1. Kącik łamigłówek Zaplątany umysł – miejsce odkrywania możliwości własnego umysłu i poznawania zasad matematyczno-logicznego myślenia,
  2. Experymentarium, gdzie można odkrywać naukowe ciekawostki podczas warsztatów o różnej tematyce
  3. Interaktywna wystawa czasowa

Zabawę z nauką na Zielonej Wystawie rozpoczynamy ekspozycją „Nie wahaj się – baw się!”, przybliżającą niezwykłość ruchu wahadłowego. Każdy z dwunastu eksponatów Zielonej Wystawy będzie można samodzielnie uruchomić i sprawdzić, jak jego działanie odsłania zaskakującą naturę wahadeł, które wybijają rytmy, tworzą piękne obrazy i zabierają w podróż dookoła Ziemi.

Zapraszamy grupy zorganizowane oraz gości indywidualnych – każdy znajdzie na Zielonej Wystawie coś interesującego dla siebie.

Aby odwiedzić Laboratorium Wyobraźni niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Organizatorów wycieczek prosimy o rezerwacje telefoniczne pod nr tel. 735 981 666, a gości indywidualnych o zakup biletów on-line na bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl (Pakiet „Nie wahaj się – baw się!”)

Zobacz zdjęcia z otwarcia i wnętrze Wystawy Zielonej:

fot. Dominik Tryba