Aktualności

Październik w Laboratorium Wyobraźni

2018-10-01
LW_2_nJesienne weekendy mogą być jeszcze bardziej kolorowe i ciekawe. Laboratorium Wyobraźni PPNT zaprasza na zajęcia w każdą sobotę, a także w 14 i 21 października, czyli w niedzielę. Zapewniamy, że nie będziecie się nudzić!

 

  • 13 października 

Posłuchaj, poczytaj, poeksperymentuj… czyli laboratoryjne spotkanie z książką: „Mama Mu buduje” – tym razem będzie można spotkać się z nietuzinkową krową Mamą Mu i jej wiernym towarzyszem, Panem Wroną, czyli bohaterami książki „Mama Mu buduje” autorstwa J. i T. Wieslander. Goście posłuchają zabawnych przygód bohaterów czytanych przez znakomitych lektorów, a następnie będzie można zaszyć się w Experymentarium po to, by zrozumieć, dlaczego i jak zwierzęta… budują domy. Zajęcia pozwolą poznać zwyczaje zwierząt i dowiedzieć się, jak warunki pogodowe wpływają na ich angażowanie się tworzenie swoich domów. Podczas spotkania uczestnicy samodzielnie wykonają zimowe domy dla wybranej grupy zwierząt.

Więcej informacji 

  • 27 października 

Wraca ulubione wydarzenie najmłodszych Gości Laboratorium Wyobraźni, czyli… Dzień Najmłodszego Odkrywcy. Dedykowany jest wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat i organizowany z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowano program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy. Atrakcje: Experymentarium Laboratorium Zabawy, doświadczenia, wykorzystujące Ekspozycje na Wystawie Czerwonej oraz gra akustyczna Knoocker.

Więcej informacji 

Przypominamy też, że od 15 września w Laboratorium Wyobraźni działa już nowa ekspozycja „Kątem oka” na Wystawie Zielonej. Pozwala zrozumieć wiele zagadnień z zakresu optyki, a także pokazuje, że zagadnienia fizyczne czy neurologiczne można wytłumaczyć w przystępny sposób, używając ciekawych eksponatów.

Październikowy Kalendarz w Laboratorium Wyobraźni

Jak zwykle serdecznie zapraszamy!