Aktualności

PGE Ventures inwestuje w IC Solutions !

2018-10-23

PGE VenturesMiło nam poinformować, że spółka, w której mamy udziały, znalazła się również w portfelu dużego inwestora PGE Ventures.

IC Solutions to spółka, która oferuje innowacyjne rozwiązanie w obszarze digitalizacji danych. Głównym produktem spółki jest IC Pen – system wykorzystujący długopis cyfrowy, który umożliwia jednoczesne tworzenie dokumentów w wersji tradycyjnej i cyfrowej. Dodatkowo, rozwiązanie zachowuje cechy biometryczne podpisu, co pozwala na podpisywanie dokumentów wiążących prawnie (np. umów, oświadczeń, protokołów).

Pozyskanie dla IC Solutions tak znaczącego inwestora, jakim jest PGE Ventures, to z pewnością ogromny sukces, który zapewni spółce jeszcze szybszy rozwój. Jako park naukowo-technologiczny, analizując potencjał komercyjny danego rozwiązania, zwracamy szczególną uwagę nie tylko na silne kompetencje zespołu, ale również na innowacyjność technologii, wokół której będzie budowany biznes. Dlatego też jako udziałowiec IC Solutions czujemy ogromną satysfakcję, że rozwiązanie, które postanowiliśmy skomercjalizować, już zaznaczyło swoją obecność na rynku, a zespół zyskał zainteresowanie poważnego partnera. Liczymy, że dzięki jego finansowemu i biznesowemu wsparciu spółka w najbliższych latach istotnie zwiększy swoją rynkową wartość  – mówi prof. dr hab. Hieronim Maciejewski, Z-ca Dyrektora PPNT.

Spółce IC Solutions życzymy dalszych owocnych wdrożeń !

Środki finansowe, które PPNT zainwestował w pomysł w 2014 roku pochodziły ze środków unijnych otrzymanych w ramach działania 3.1 PO IG.

Więcej informacji o Funduszu Zalążkowym PPNT  znajdziesz TUTAJ