Aktualności

Pora na Chemiczne Mikołajki w Laboratorium Wyobraźni

2017-11-27

lw_chemiczne mikołajkiZapraszamy na kolejne niezwykłe wydarzenie w Laboratorium Wyobraźni! Chemiczne Mikołajki to fantastyczna okazja, aby rodzinnie poczuć… chemię do Świąt. 6 grudnia nasi edukatorzy zamienią się w pomocników świętego Mikołaja, aby razem z Wami przeprowadzić eksperymenty chemiczne, oprowadzić Was po interaktywnej wystawie i zrobić pamiątkowe zdjęcia w świątecznym klimacie. Na koniec sprawdzimy też, czy Mikołaj zostawił dla naszych gości jakieś upominki 😉

Święty Mikołaj wylądował swoimi saniami w… Laboratorium Wyobraźni PPNT. 6 grudnia (środa) w godz. 17:00 – 19:00 w trakcie warsztatów „Chemiczne Mikołajki”, odkryjemy, jakie niespodzianki przyszykował dla małych i dużych odkrywców! Tego dnia czekają na Was:

  • Doświadczenia w Experymentarium: Laboratorium Świętego Mikołaja
    W naszym Experymentarium sprawdzimy, czy twardy lód można nauczyć pływać, stworzymy gipsowe prezenty oraz zobaczymy, czy bałwany mogą się rozpuszczać, a nie topić. Wspólnymi siłami stworzymy także „śnieżne glutki”, które będziemy mogli zabrać do domu. Z pewnością w naszym Experymentarium poczujcie prawdziwą chemię do świąt!
  • Zwiedzanie interaktywnej Czerwonej Wystawy:
    Na wystawie wraz z pomocnikami Mikołaja rozwiążemy zagadki z takich dziedzin jak hydrostatyka, elektryczność i magnetyzm. W ciemni namalujemy lodowe obrazy i sprawdzimy, skąd się bierze kolor biały!

Dołączcie do nas i sami przebierzcie się za mikołajowych pomocników: czerwone czapki, reniferowe uszy, dzwoneczki i czerwone nosy – mile widziane!

Miejsce: Laboratorium Wyobraźni, Wystawa Czerwona (budynek A2, ul. Rubież 46)

Termin: 6 grudnia

Czas trwania: 2h (17:00-19:00)

Ilość miejsc: 30

Kup bilet

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.