Aktualności

PPNT i VW Poznań połączyło… śniadanie

2017-03-24

23 marca przedstawiciele Volkswagen Poznań, Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz zaproszonych firm, współpracujących z PPNT spotkali się podczas wydarzenia networkingowego, aby porozmawiać o możliwościach współpracy oraz wymienić się biznesowymi doświadczeniami. Wszystko odbyło się w miłej, śniadaniowej atmosferze przy porannej kawie.

Przy porannej kawie przedstawiciele VW Poznań, PPNT oraz przedsiębiorcy współpracujący na co dzień z Parkiem prezentowali swoją działalność oraz dyskutowali o możliwościach kooperacji w wielu dziedzinach.

„Nasza firma stawia na innowacje i rozwija własny dział Badań i Rozwoju. Liczę na to, że dzisiejsze spotkanie otwiera pole do dyskusji i współpracy z firmami wdrażającymi nowe rozwiązania w zakresie produkcji i organizacji” – powiedział na wstępie Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

Przedstawiciele VW omówili jak podjąć współpracę z ciągle rozwijającą się fabryką. Zaznaczyli,  że wśród dostawców usług i towarów dla VW Poznań, jest coraz polskich przedsiębiorstw. VW szukając na co dzień innowacji zobaczył potencjał w kilku kolejnych wielkopolskich firmach.

„To był energetyczny początek dnia i szerszego działania, które da korzyści wszystkim stronom spotkania. Wymiana wizytówek była symboliczna, a to co możemy razem osiągnąć będzie już realne. To szczególnie ważne dla naszych młodych, innowacyjnych i bardzo ambitnych lokatorów, czyli firm, które mogą czerpać z doświadczeń tak prestiżowego partnera jakim jest VW Poznań” – powiedziała po spotkaniu Justyna Cięgotura, kierownik Działu Transferu Technologii PPNT.

Śniadanie zakończyło się wstępnym umówieniem kolejnego spotkania, tym razem z przedstawicielami działu Badań i Rozwoju z centrali Volkswagen Samochody Użytkowe w Hanowerze.