Aktualności

Regionalny Punkt Kontaktowy PPNT szkoli – sprawdź wiosenną ofertę

2017-05-12

RPK_szkoliRegionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE, działający w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym zajmuje się szeroko pojętym wsparciem zarówno naukowców, jak i przedsiębiorców w pozyskiwaniu środków na innowacyjną działalność przede wszystkim z programu Horyzont 2020. Eksperci RPK Poznań dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas bezpłatnych szkoleń oraz doradztwa indywidualnego.

Poniżej prezentujemy ofertę szkoleń organizowanych w maju i czerwcu. Zachęcamy do zapisów!

Zarządzanie projektami międzynarodowymi w H2020 – 22-23 maja

To dwudniowe spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy są zainteresowani składaniem wniosków do Komisji Europejskiej lub są w trakcie realizacji projektu. W programie przewidziano wiele ćwiczeń praktycznych pozwalających na łatwiejsze zapoznanie się z różnymi aspektami zarządzania projektami.

Miejsce: PPNT, bud. H, sala 154

Ochrona własności intelektualnej (nie tylko) w Horyzoncie 2020 – 30 maja

Spotkanie jest skierowane do wszystkich zainteresowanych zagadnieniami własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Programów Ramowych UE. Szkolenie poprowadzi specjalista w tej dziedzinie Łukasz Wściubiak – rzecznik patentowy Politechniki Krakowskiej.

Miejsce: UAM, Collegium Minus, Sala Senatu

Bazy własności przemysłowej w projektach badawczych – 31 maja

W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję w praktyczny sposób nauczyć się przeszukiwania dostępnych baz patentowych, co pozwoli im z łatwością odnajdywać informacje o już dostępnych rozwiązaniach oraz o stopniu ochrony, jaką są objęte.

Miejsce: UEP, sala 207a

Miliony za pomysły! Granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych na twórcze i nowatorskie pomysły badawcze – 2 czerwca

Do udziału zapraszamy naukowców posiadających co najmniej od 2 lat stopień doktora z pomysłem na interdyscyplinarny projekt, o wysokim stopniu ryzyka naukowego, prowadzący do ważnych odkryć i przełomowych wyników. Podczas szkolenia nasi eksperci opowiedzą m.in. o zasadach konkursowych, a także o tym, jak skutecznie napisać wniosek.

Miejsce: UAM, Collegium Minus, Sala Senatu

Interdyscyplinarne warsztaty komunikacji naukowej – 5 czerwca

Warsztaty dedykujemy doświadczonym naukowcom, posiadającym co najmniej stopień naukowy doktora. Uczestnicy spotkania zdobędą wiedzę i umiejętności konieczne do efektywnego dialogu interdyscyplinarnego, takie jak m.in. przekazywanie zrozumiałych i przejrzystych komunikatów naukowych czy myślenie nielinearne.

Miejsce: PPNT, bud. H, sala 154

Zapisz się na wybrane szkolenie