Aktualności,EEN

Relacja z miesiąca biotechnologii w PPNT

2018-06-29

Czerwiec w naszym Parku po raz kolejny upłynął w blasku wydarzeń biotechnologicznych, czyli BioMixera! Cieszymy się, że udało się zorganizować ciekawe spotkania dla firm, naukowców, studentów oraz pasjonatów ten ciekawej, rozwijającej się dziedziny nauki. Oto efekty:

Szkolenie z cytometrii przepływowej dla pracujących w laboratoriach

13 czerwca wraz z Merck zorganizowaliśmy wysokiej jakości szkolenie skierowane do  przedstawicieli firm i instytucji naukowych, których codzienna praca związana jest z analizą różnego rodzaju komórek. Swoją wiedzą podzielili się specjalista w obszarze cytometrii przepływowej (przedstawiciel firmy Merck) oraz specjalista z zakresu prowadzenia hodowli w bioreaktorach (przedstawiciel PPNT). Cieszymy się, że zarówno firmy, jak i naukowcy z poznańskich uczelni i instytutów naukowych wyszli z poczuciem produktywnie spędzonego czasu.

Wyjazd na targi Bionnale

Berlińskie Bionnale to jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży biotechnologicznej w Europie. Dzięki wsparciu Sieci Enterprise Europe Network, działającej przy PPNT, można było bezpłatnie pojechać do Berlina i nawiązać cenne kontakty biznesowe z potencjalnymi podwykonawcami, klientami czy uczelniami. W wyjeździe wzięli udział przedstawiciele: Instytutu Genetyki Roślin PAN, FutureSynthesis sp. z o.o., Firmy DR BARBARA, Bio-Tech Consulting, Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii oraz PPNT. Łącznie odbyło się 30 spotkań międzynarodowych. Oprócz tego PPNT, FutureSynthesis sp. z o.o. i Bio-Tech Consulting zaprezentowali się na Cooperation Track.

W tegorocznej edycji wzięło udział 930 uczestników z 27 krajów reprezentujących firmy, jednostki naukowe, instytucje otoczenia biznesu i inne. Większość uczestników pochodziła z Niemiec. Dzięki uczestnictwu delegacji z PPNT Polska była drugim, najliczniej reprezentowanym krajem. Liczymy na to, że kontakty nawiązane podczas konferencji i podczas spotkań kooperacyjnych przerodzą się w faktyczną współpracę.

 Biotechnologiczne Drzwi Otwarte z Boost Biotech dla pasjonatów life-science

Wiedza, life-science, drzwi otwarte do laboratorium, biotechnologia w biznesie, informacje o grantach – wszystko to pokazaliśmy w PPNT! Dołączyło do nas ponad 30 osób. Spotkanie było doskonałą inspiracją i okazją do wymiany wiedzy między ekspertami z Boost Biotech i PPNT, a uczestnikami.