Aktualności

Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga! Nowa wystawa Laboratorium Wyobraźni

2017-09-27

IMG_6859„Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. Najnowsza ekspozycja na Zielonej Wystawie w Laboratorium Wyobraźni PPNT podejmuje to właśnie wyzwanie w sposób, jakiego Adam Mickiewicz nie przewidział. Jest bowiem wiele zjawisk w świecie fizyki, których nasze oko nie dostrzega. Nasza najnowsza ekspozycja pozwala jednak to wszystko zobaczyć, a co ważniejsze, zrozumieć!

Nowa wystawa edukacyjna w Laboratorium Wyobraźni PPNT tłumaczy między innymi dlaczego robiąc zdjęcia przez szybę, często widzimy niechciane odbicia, i co z tym ma wspólnego polaryzacja światła. Zwiedzający mogą na niej zobaczyć również film w „niewidzialnym kinie” albo porównać to, co widzą nasze oczy z tym, co widzi aparat telefonu komórkowego.

Z początkiem października każdy będzie mógł zobaczyć i zrozumieć, jak działają okulary 3D stosowane w kinach, czy hologramy znane z filmów si-fi. Te ostatnie Laboratorium Wyobraźni tłumaczy na trzech różnych przykładach przy pomocy słonia, zająca i  samochodu.

„Szkoły już korzystają z nowej wystawy, a od października bilety dostępne będą w sprzedaży indywidualnej. Nowe atrakcje długo testowaliśmy na młodych poznaniakach. Ich reakcje pozwalają nam z dumą stwierdzić, że nowa wystawa będzie dobrze spędzonym czasem!”- mówi  dr Joanna Kiersztejn, koordynator Laboratorium Wyobraźni PPNT.

Na koniec zwiedzania nowej ekspozycji w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ulicy Rubież 46, na młodych pasjonatów nauki czeka wyzwanie rodem z filmów akcji. Trzeba w nim pokonać alarm, a więc poza pozyskaną właśnie wiedzą z optyki, przyda się spryt i wygimnastykowanie.

Najnowsza ekspozycja Laboratorium Wyobraźni PPNT na Zielonej Wystawie działa już dla grup zorganizowanych, a od 1 października dostępna będzie również dla gości indywidualnych.

Bilety do kupienia wyłącznie na stronie internetowej: http://wyobraznia.ppnt.poznan.pl.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.