Aktualności

Sierpień pod chmurką w Laboratorium Wyobraźni

2018-08-01

Piknik był okazją do zaprezentowania oferty Laboratorium Wyobraźni PPNT. Zapraszamy po więcej na zajęcia cykliczne!

Tegoroczny sierpień w Laboratorium Wyobraźni będzie niezwykły, ponieważ warsztaty przeniesione zostaną na świeże powietrze! Oficjalnie ogłaszamy SIERPIEŃ POD CHMURKĄ, czyli zajęcia realizowane poza murami  Experymentarium, na które zapraszamy zarówno klientów indywidualnych, jak i grupy zorganizowane.

Na terenie Parku, w blasku słońca, będziemy odkrywać takie programy zajęć, jak „Przechytrzyć kleszcza”, „Pytamy żuka co piszczy w trawie” czy „Niezwykłe cechy zwyczajnej wody”.

Gdyby jednak „chmurka była burzowa” będzie możliwość schronienia się pod specjalnym namiotem  lub w Experymentarium Laboratorium Wyobraźni.

W sierpniu dostępne są również atrakcje ze stałej oferty LW w Experymentarium, czyli warsztaty „Laboratorium Barw”, „Fabryka Pozorów” i „Z prądem czy pod prąd- domowe sposoby na elektryczność”, a także najnowsza atrakcja Wystawy Zielonej- Platforma Interaktywna BIG Board.

Oto skrócony rozkład zabaw i atrakcji:

  • 2 i 7 sierpnia

Przechytrzyc kleszcza, czyli wiedza będzie szła w parze z praktyką, bowiem podczas warsztatów każdy zdobędzie istotne informacje na temat biologii tego pasożyta i będzie go umiał poprawnie wyciągnąć ze skóry!

  • 9 sierpnia

Pytamy żuka co piszczy w trawie– wspólnymi siłami będzie można zbudować piramidę troficzną, która pomoże się dowiedzieć, co może się stać, gdy znikną ptaki lub gdy zabraknie dżdżownic w ziemi, każdy dowie się także, jak rośliny i zwierzęta mogą pomóc nam w odkryciu, czy oddychamy czystym powietrzem. A to nie wszystko, czekać Was będzie więcej ciekawostek!

  • 16 sierpnia

Niezwykłe cechy zwyczajnej wody, czyli zajęcia, podczas których każdy stanie sie odkrywcą, który za pomocą prostych narzędzi będzie badać niezwykłe właściwości wody.

  • 18 sierpnia

Survival dla najmłodszych przekona każdego uczestnika do zabawy na świeżym powietrzu z mapą i kompasem, pokazując jednocześnie, że otaczający nas świat przyrody skrywa nie jeden sekret.

  • 14 i 18 sierpnia

Nie trać głowy! Naukowy survival– na najnowszych  warsztatach w Laboratorium Wyobraźni spróbujecie wspólnie odkryć zapomniane sekrety rozpalania ognia „z niczego”, budowania schronienia, które zapewni ciepło czy orientacji w terenie bez użycia GPS i smartfona. Dowiecie się, dlaczego nie można pić słonej wody, jak zachowywać się w obecności dużych zwierząt leśnych i drapieżników, a także które rośliny są jadalne. Zajęcia „Naukowy survival” to znakomita okazja, żeby nauczyć się przetrwania w każdych warunkach!

  • 11 sierpnia

Posłuchaj, poczytaj, poeksperymentuj, czyli laboratoryjne spotkanie z książką „Wakacje z Lassem i Mają” – odsłona III.

  • 14 i 16 sierpnia

Z PRĄDEM CZY POD PRĄD- domowe sposoby na elektryczność; na warsztatach odkryjecie tajniki niewidzialnego prądu. Sprawdzicie, czy prąd może „mieszkać” w ziemniaku oraz jak z baterii zrobić pędzący wagonik. Liczne doświadczenia pozwolą zrozumieć sekrety elektryczności oraz dowiedzieć się, jakie są ekologiczne sposoby pozyskiwania prądu.

  • 22 i 24 sierpnia

Laboratorium Barw – podczas tych zajęć młodzi odkrywcy zamieiają się w wielkich artystów! Można dowiedzieć się, czy świeczki umieją lewitować, jak malować używając mleka , a do domu można zabrać ze sobą kolorowy prezent!

  • 25 sierpnia

Fabryka Pozorów to warsztaty chemiczne, podczas których można znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań: czy to co czarne jest tylko czarne? Czy można udowodnić istnienie czegoś czego nie widać? Czy każdy wulkan wygląda tak samo? A może to wszystko pozory?!

Absolutna nowość w Laboratorium Wyobraźni! Platforma interaktywna to znakomita przestrzeń do zabawy pomagająca poznać prawa fizyki, a jednocześnie doskonalić koordynację ruchową. Zabawa z najnowszą platformą to znakomita okazja do doskonalenia umiejętności współpracy oraz sprawnej komunikacji.

Uwaga: 

Eksponaty potrzebują odpoczynku i małej renowacji, wobec czego w dniach 27 sierpnia- 9 września Laboratorium Wyobraźni będzie nieczynne ze względu na przerwę techniczną.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich sierpniowych zajęć znajdziecie zaglądając na stronę

Laboratorium Wyobraźni