Aktualności

W telewizji WTK rozmawiamy o programie Erasmus

2018-07-05
NataliaErasmus dla Młodych Przedsiębiorców to program unijny umożliwiający międzynarodową wymianę biznesową. O jego uczestnikach, zaletach i zasadach opowiadaliśmy w poznańskiej telewizji WTK.

Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców (Erasmus for Young Entrepreneurs, EYE) łączy doświadczonych biznesmenów z tymi, którzy niedawno otworzyli swoje firmy lub dopiero się do tego zabierają. Dzięki dofinansowaniu unijnemu, młodzi, pomysłowi przedsiębiorcy mogą spędzić kilka miesięcy w siedzibie wybranej zagranicznej firmy. W tym czasie podpatrują najlepsze rozwiązania branżowe, dzielą się swoimi pomysłami i nawiązują cenne kontakty.

O tym, jak działa program Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców w porannej audycji w telewizji WTK opowiadała Natalia Rymarczuk, koordynatorka projektu w PPNT, oraz Maksymilian Czaplewski, uczestnik wymiany.

W telewizji WTK rozmawiamy o programie Erasmus

Z wywiadu dowiecie się m.in. jak zakłada się biznes związany z windsurfingiem, co na słonecznej  Gran Canarii testował Maksymilian, a także kto dokładnie może wziąć udział w programie Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców, o czym mówiła Natalia.

Z czym się je EYE?

Zainteresowani? Jeśli tak – zapraszamy do aplikowania, bo wciąż można zgłaszać swój udział w EYE. To prosty i sprawdzony sposób na wymianę biznesową. Wystarczy przedstawić swój biznesplan lub dobrze opracowany pomysł na biznes, wybrać firmę goszczącą (z dostępnych w bazie lub wskazaną samodzielnie), uzupełnić dokumenty i… wyjechać na kilka miesięcy do wybranego kraju UE. Dzięki takiej współpracy nie tylko można dopracować swój pomysł biznesowy, ale też nawiązać cenne kontakty, zweryfikować założenia i dotychczasową działalność (jeśli Twoja firma działa krócej niż 3 lata) oraz wypłynąć na międzynarodowe wody. O wszystkim tym z pasją przekonywał Maksymilian Czaplewski w trakcie wywiadu w WTK.

Informacje o tym jak zgłosić się do programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców znajdziecie na naszej stronie www.

A na blogu PPNT możecie sprawdzić, jakie inne korzyści niesie udział w programie Erasmus for Young Entrepreneurs.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.