Aktualności

Warsztat z InBIA i EBN dla członków SOOIPP w PPNT – 21.04.2017

2017-04-04

Warsztat z InBIA i EBN w PPNT PoznańPoznański Park Naukowo-Technologiczny zaprasza na wyjątkowe, bezpłatne spotkanie z Kirstie Chadwick – prezes International Business Innovation Association i Giordano Dichterem, szefem działu usług EU-BIC z European Business Network, które odbędzie się 21 kwietnia br. na terenie PPNT przy ul. Rubież 46 (budynek H) w Poznaniu w godz. 10.00-15.00.

Kirstie Chadwick, jako szefowa InBIA, ma okazję obserwować różne ekosystemy innowacji na całym świecie. „Wszyscy mówią o Dolinie Krzemowej albo Bostonie jako wiodących ośrodkach innowacji i przedsiębiorczości. Zamiast koncentrować się wyłącznie na najpopularniejszych ekosystemach, warto znaleźć swój benchmark na podstawie zbliżonego potencjału” – wyjaśnia Kirstie Chadwick. O tym jak zidentyfikować mocne strony ekosystemu innowacji, jak mierzyć jego efektywność i wpływ na gospodarkę regionu oraz jak identyfikować trendy w przedsiębiorczości na danym obszarze opowie w Poznaniu prezes InBIA, bazując na swoich obserwacjach, doświadczeniu oraz wynikach amerykańskiego projektu the IMPACT Index.

Giordano Dichter jako specjalista w dziedzinie inkubacji opowie o standardach świadczenia usług przez instytucje otoczenia biznesu oraz ich profesjonalnym projektowaniu w kontekście potrzeb rynkowych. Warto podkreślić, że wypracowane w ramach EBN standardy jakości są uznanym m.in. przez Komisję Europejską narzędziem certyfikującym ośrodki innowacyjności.

PPNT od kilku lat jest członkiem InBIA, który zrzesza ponad 2000 inkubatorów, akceleratorów, instytucji edukacyjnych z 60 krajów.

Więcej informacji: https://inbia.org/

European Business Network to największa w Europie sieć skupiająca 250 ośrodków innowacyjności i przedsiębiorczości.PPNT właśnie do niej przystępuje.

Więcej informacji: http://ebn.be/

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków SOOIPP 21 kwietnia do Poznania ! Warsztat jest bezpłatny i będzie prowadzony w języku angielskim. Zgłoszenia przyjmujemy do 18 kwietnia.

REJESTRACJA

 

PROGRAM SPOTKANIA:

20.04.2017 (czwartek), godz. 19.00 Kolacja networkingowa
21.04.2017 (piątek)
10:00-10:20 Powitanie i przedstawienie się uczestników
10:20-12:00 Panel dyskusyjny na temat jakości usług instytucji otoczenia biznesu:

  • Czy należy wprowadzać systemy certyfikacji ośrodków innowacji ?
  • Jak weryfikować jakość świadczonych usług przez IOB ?
  • Jak identyfikować potrzeby klientów ?
  • Dobre praktyki z USA i Europy
12:00-12:15 Przerwa kawowa
12:15-14:00 Panel dyskusyjny na temat wpływu instytucji otoczenia biznesu na region.

  • Dobre praktyki z USA i innych krajów
  • Jak powinna wyglądać współpraca i komunikacja wszystkich interesariuszy w ekosystemie innowacji
  • Jak odnaleźć swój benchmark
  • Wnioski z projektu IMPACT Index –badanie wpływu na region inkubatorów, akceleratorów, przestrzeni wspólnych w Stanach Zjednoczonych
  • Wnioski z publikacji Impact Report (EBN) – jak sieć 150 wyspecjalizowanych instytucji wpływa na rozwój przedsiębiorczości
14:00-15:00 Lunch i zakończenie spotkania