Aktualności

Zachowaj równowagę w transporcie! Rusza projekt PE4Trans

2018-04-21
PPNT Poznan _ zrownowazony transportA Ty jak dojeżdżasz do pracy?

Zrównoważony transport to podstawa dobrze funkcjonujących miast. Jednak realizacja tej idei nie jest łatwa. Jak się do tego zabrać? Na co położyć nacisk? W ramach projektu PE4Trans eksperci z naszego Parku, we współpracy z partnerami, pomogą łączyć różne pomysły i punkty widzenia, aby zmieniać przyzwyczajenia mieszkańców Wielkopolski na bardziej przyjazne zrównoważonemu transportowi.

Obojętnie, czy jesteś kierowcą, rowerzystą, pieszym czy pasażerem komunikacji miejskiej – prawie na pewno narzekasz na transport w Twoim mieście. Może drogi za szybko się korkują? Może jest za mało ścieżek rowerowych? A może właśnie uważasz, że jest ich za dużo? Możliwe, że liczysz na budowę linii tramwajowej na Twoim osiedlu, albo przeciwnie – uważasz, że to zbyt hałaśliwe rozwiązanie?

Teraz będziesz mógł zasiąść przy stoliku i podzielić się swoimi pomysłami, przemyśleniami i oczekiwaniami. W ramach projektu PE4Trans eksperci PPNT połączą wszystkich, którzy korzystają z miejskiej infrastruktury, projektują ją, finansują czy o niej decydują, aby wspólnie wypracować takie wzorce dla polityki regionalnej, które ułatwią rozwój zrównoważonego transportu w Wielkopolsce (ze szczególnym uwzględnieniem Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej) oraz w regionach partnerskich.

Najważniejszym zadaniem projektu jest praca z użytkownikami infrastruktury, a jego celem – zmiana nawyków mieszkańców aglomeracji i promocja rozwiązań wspierających zrównoważony transport, również w codziennym życiu każdego z nas.

Projekt PE4trans jest częścią Interreg Europe i ma charakter ponadnarodowy. W realizację projektu zaangażowany jest nasz Park (lider) oraz Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska, Uniwersytet Coventry (Wielka Brytania), Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach (Grecja), miasto Valladolid (Hiszpania) oraz region Grafschaft Bentheim (Niemcy). Realizacja projektu zakłada wymianę wiedzy i doświadczeń między partnerami, tak aby najlepsze rozwiązania mogły być zaimplementowane w Wielkopolsce.

Więcej informacji znaleźć można na stronie https://www.interregeurope.eu/pe4trans/