Aktualności

Zostaliśmy członkiem Wielkopolskiego Klubu Kapitału!

2016-09-05

wkk-logoZ początkiem września 2016 r. Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM został członkiem prestiżowego Wielkopolskiego Klubu Kapitału. WKK zrzesza najbardziej rzetelne i wiarygodne firmy z regionu, których działalność ma znaczący wpływ na kształt przedsiębiorczości w Wielkopolsce. Teraz również PPNT dołączył do tego grona!

Wielkopolski Klub Kapitału powstał w 1993 roku i od 23 lat z sukcesem integruje środowisko biznesowe w regionie. Obecnie do WKK należy ponad 130 przedsiębiorców reprezentujących ponad 250 firm, które łącznie zatrudniają ok. 30 000 pracowników.

Członkostwo w WKK to dla firm i instytucji nie tylko duże wyróżnienie, ale też możliwość dzielenia się wiedzą ekspercką i bogatym doświadczeniem biznesowym oraz szansa kreowania lub wspierania zmian w prawie ułatwiających działalność gospodarczą. Dodatkowo WKK aktywnie działa na arenie międzynarodowej i ogólnokrajowej, promując działalność swoich członków. Firmy zrzeszone w Wielkopolskim Klubie Kapitału blisko ze sobą współpracują, co tworzy nowe szanse biznesowe i ułatwia przepływ pomysłów.

PPNT, jako jednostka, która od 20 lat oferuje specjalistyczne usługi badawcze i doradcze dla firm oraz ułatwia rozwój nowych technologii, wnosi do WKK swoje doświadczenie w inkubowaniu młodych firm technologicznych, rozwoju przedsiębiorczości w regionie oraz sprawność w uzyskiwaniu finansowania unijnego. Mamy nadzieję, że szybko staniemy się jednym z najbardziej aktywnych członków Wielkopolskiego Klubu Kapitału!