Aktualności

Eksperci PPNT Prelegentami na Startup Poznań 2021!

2021-09-17
11 października rozpocznie się konferencja Startup Poznań 2021. Wydarzenie jest skierowane do osób, które planują rozpoczęcie swojej przygody ze startupami. W ramach wydarzenia zaplanowane zostały wystąpienia specjalistów z dziedziny biznesu oraz praktyczne warsztaty. Jedne z nich, zostaną przeprowadzone przez Ekspertów PPNT.

ABC początkującego startupowca

Uczestnicy wydarzenia będą mogli dowiedzieć się m.in. skąd brać pomysły na biznes i jak je przetestować, a także jak najlepiej zaprezentować się przed inwestorem, czy też jak prawnie zabezpieczyć swój startup. Harmonogram konferencji przewiduje również warsztaty z tematyki budowania zespołów, budowania marki oraz sprzedaży w startupie.

Oprócz tego, uczestnicy Startup Poznań 2021 będą mogli skorzystać z tzw. office hours, podczas których skonsultują swój pomysł na biznes z przedstawicielami SpeedUp Venture Capital Group, otrzymają feedback na temat swojego projektu i wskazówki przydatne do dalszego rozwoju firmy. Jest to też okazja do rozmowy o tym, jak wygląda współpraca z funduszem venture capital. Pojedyncze spotkanie trwa 30 minut i może odbywać się w języku polskim lub angielskim.

Program wydarzenia.

Mam pomysł i co dalej?

Wśród prelegentów konferencji znaleźli się również Eksperci PPNT – Michał Wujewski i Seweryn Olek. Podczas warsztatu „Mam pomysł i co dalej?”, przedstawią jak opracować model biznesowy w oparciu o szablon Lean Canvas.

Seweryn Olek – od trzech lat związany z Zespołem Kreowania Innowacji w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Moderator Design Thinking, prowadzi także warsztaty z zakresu Customer Development oraz Business Model Canvas. Z wykształcenia biotechnolog, a wkrótce także psycholog. Łączy te z pozoru różne perspektywy oraz doświadczenia, wspierając przedsiębiorców i startupy w międzynarodowych oraz krajowych projektach, a także projektując kreatywne warsztaty dla środowiska akademickiego.

Michał Wujewski – z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz brytyjskiej uczelni Nottingham Trent University. Ekspert Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM w Poznaniu. Uczestnik krajowych i zagranicznych szkoleń związanych z tematyką programu ramowego Horyzont 2020. Na co dzień zajmuję się doradztwem w pozyskiwaniu środków na badania i innowacje dla indywidualnych naukowców, instytucji oraz przedsiębiorstw.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się online.

Organizatorem konferencji jest Miasto Poznań oraz Partnerzy.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja na warsztaty.