Usługi

Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców Global

EYE Global (Erasmus for Young Entrepreneurs Global) to międzynarodowy program, który pozwala początkującym przedsiębiorcom z Europy wyjechać za granicę i współpracować z doświadczonymi właścicielami firm z: Izraela, Kanady (Ontario, Quebec), Singapuru i Stanów Zjednoczonych (Kalifornia, Nowy Jork).

Program wywodzi się z popularnego programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców, który działa na terenie Europy od 2009 roku i z którego skorzystało już 20.000 osób.

EYE Global to:

  • szansa na zdobycie niezbędnej wiedzy i doświadczenia pozwalającego usprawnić biznesplan,
  • sposób zdobycia nowych relacji biznesowych i nie tylko,
  • okazja do przetestowania swojego pomysłu biznesowego na globalnych rynkach,
  • niepowtarzalna okazja do zdobycia interesującego partnera na rynku na którym planujemy rozwój naszego projektu lub sprzedaż produktów i usług,
  • dofinansowana przez Komisję Europejską szansa dla Twojego przedsięwzięcia.

Na czym dokładnie polega program?

Współpraca w ramach EYE Global to wymiana, a nie staż. Program jest przede wszystkim okazją do rozwinięcia międzynarodowych partnerstw przydatnych w rozwoju przedsięwzięć obu stron. Partnerzy przez okres od 1. do 3. miesięcy pracują wspólnie nad wdrażaniem nowych pomysłów, rozwojem biznesu, a także nad rozwojem wiedzy i biznesu początkującego przedsiębiorcy. Dzięki temu osoba wyjeżdżająca w ramach wymiany zyskuje niepowtarzalną okazję do uczenia się, zdobywania międzynarodowych kontaktów i czerpania pełnymi garściami z doświadczeń innego przedsiębiorcy z większym stażem. Gospodarz ma natomiast okazję do współpracy z ambitnym, zmotywowanym i pełnym świeżych pomysłów gościem z zagranicy, który może okazać się wartościowym partnerem biznesowym w innej części świata.

Koszty pobytu częściowo pokrywa Komisja Europejska. Wsparcie finansowe wynosi od 600. do 1000. Euro miesięcznie w trakcie pobytu. Ponadto częściowo refundowane są także koszty podróży.

Zainteresowani wymianą muszą wykazać się doświadczeniem zawodowym, wykształceniem i możliwą do zrealizowania koncepcją biznesową. Osoby zainteresowane wyjazdem powinny także dobrze znać języki obce, a przede wszystkim przedstawić biznesplan swojego przedsięwzięcia.

 

EYE Global jest dla Ciebie, jeśli:

  • szukasz sposobu na stworzenie wartościowych, międzynarodowych relacji biznesowych,
  • chcesz rozwijać sieć kontaktów na rynkach zagranicznych istotnych dla Twojego biznesu,
  • masz wykonalny pomysł na biznes i chcesz rozwinąć go współpracując z doświadczonym przedsiębiorcą zza granicy,
  • działasz na rynku nie dłużej niż trzy lata i czujesz, że międzynarodowa współpraca pozwoli Ci rozwinąć skrzydła.

Chcesz wziąć udział w programie?

Napisz na: eyeglobal@ppnt.poznan.pl

Chętnie wyjaśnimy, jak możesz zaaplikować i pomożemy w wyborze doświadczonego przedsiębiorcy, z którym będziesz współpracować!

 

Zajrzyj także:

https://twitter.com/eu_eyeglobal

https://www.facebook.com/EU.EYEglobal/

http://eyeglobal.eu/

 

Partner:

 


An initiative ofthe European Union