Aktualności

Wrzesień w Laboratorium Wyobraźni

2018-09-10
Mamy dla Was kilka informacji z Laboratorium Wyobraźni. Rok szkolny już się zaczął, czas więc na ciekawe i inspirujące spotkania z nauką!
  • 10 września

Ruszają zapisy zapisy grup zorganizowanych na miesiące listopad i grudzień. Zgłoszeń można dokonywać od poniedziałku do piątku (w godzinach 9:00-15:00)  pod numerem telefonu: +48 735 981 666.

Więcej informacji 

  • 15 września 

Premiera nowej ekspozycji  „Kątem oka” na Wystawie Zielonej pozwoli zrozumieć wiele zagadnień z zakresu optyki, a także pokaże, że zagadnienia fizyczne czy neurologiczne można wytłumaczyć w przystępny sposób, używając ciekawych eksponatów.

Więcej informacji 

  • 22 września 

Posłuchaj, poczytaj, poeksperymentuj… czyli laboratoryjne spotkanie tym razem z książką „Kajtek i Tosia” autorstwa J. i T. Wieslander, podczas którego posłuchamy przygód przyjaciół, czytanych przez znakomitych lektorów, a następnie odbędą się warsztaty LEGO Opowieści.

Więcej informacji 

  • Experymentarium: Fabryka Pozorów

To godzinne warsztaty chemiczne, podczas których można znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań… Czy to, co czarne jest tylko czarne? Czy można udowodnić istnienie czegoś, czego nie widać? Czy każdy wulkan wygląda tak samo? A może to wszystko pozory?!

Bilety wkrótce na stronie https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/

Zapraszamy!