Aktualności

Fundusz zalążkowy PPNT ponownie inwestuje w chemię, biotechnologię, ICT

2017-01-10

Fudnszu Zalążkowy PPNT PoznańFundusz Zalążkowy PPNT Fundacji UAM poszukuje pomysłodawców, którzy planują opracowanie oraz rozwój nowoczesnych produktów i usług w obszarze: chemii, biotechnologii, a także technologii informatycznych i komunikacyjnych.

PPNT rozpoczął swoją działalność inwestycyjną w latach 2011-2014 kiedy wsparcie kapitałowe sięgające blisko 8 mln zł otrzymało kilkanaście projektów. Obecnie, dzięki sprzedaży udziałów w dwóch spółkach, przyszedł czas na kolejne inwestycje w innowacyjne pomysły.

Kogo poszukujemy?
Do 17 marca 2017 r. czekamy na zgłoszenia przede wszystkim od tych pomysłodawców, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu, znają rynek, na którym się poruszają, są świadomi konkurencji i jej produktów oraz planują rozwój nowych, przełomowych i potrzebnych klientom rozwiązań, z wykorzystaniem środków inwestora.

Etapy rekrutacji
Po zakończeniu etapu elektronicznego składania wniosków, zaprosimy wybranych pomysłodawców na spotkania indywidualne, a następnie wybierzemy projekty, które będą dopracowywane pod okiem ekspertów z obszaru finansów, ekonomii, prawa własności intelektualnej, transferu technologii. Pozwoli to określić kluczowe założenia finansowe i biznesowe przedsięwzięcia.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zainwestowaniu kapitału, najlepsze pomysły zostaną poddane weryfikacji rynkowej. Będzie to możliwe dzięki współpracy z największymi firmami, działającymi w branży chemii, biotechnologii i ICT. Pozytywna reakcja ze strony rynku będzie ostatecznym czynnikiem decydującym o inwestycji.

Dowiedz się wszystkich szczegółów dotyczących rekrutacji i sposobu składania wniosków na spotkaniu informacyjnym 15 lutego (zapisz się na spotkanie) lub w zakładce Inwestycje kapitałowe (przejdź do zakładki).

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu: tel. 61 827 97 11, e-mail: zik@ppnt.poznan.pl