Aktualności

Fundusz zalążkowy PPNT ponownie inwestuje w chemię, biotechnologię, ICT

2017-01-10

Fundusz Zalążkowy PPNT Fundacji UAM poszukuje pomysłodawców, którzy planują opracowanie oraz rozwój nowoczesnych produktów i usług w obszarze: chemii, biotechnologii, a także technologii informatycznych i komunikacyjnych.

PPNT rozpoczął swoją działalność inwestycyjną w latach 2011-2014 kiedy wsparcie kapitałowe sięgające blisko 8 mln zł otrzymało kilkanaście projektów. Obecnie, dzięki sprzedaży udziałów w dwóch spółkach, przyszedł czas na kolejne inwestycje w innowacyjne pomysły.

Jeśli masz pytania lub chcesz poznać szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego weź udział w spotkaniu informacyjnym, które organizujemy 15 lutego 2017 roku (środa) od 9:45-12:30 w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym (ul. Rubież 46, bud. H, sala 154).

AGENDA SPOTKANIA

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA SPOTKANIE INFORMACYJNE

Kogo poszukujemy?
Do 28 lutego 2017 r. czekamy na zgłoszenia przede wszystkim od tych pomysłodawców, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu, znają rynek, na którym się poruszają, są świadomi konkurencji i jej produktów oraz planują rozwój nowych, przełomowych i potrzebnych klientom rozwiązań, z wykorzystaniem środków inwestora.

Etapy rekrutacji
Po zakończeniu etapu elektronicznego składania wniosków, zaprosimy wybranych pomysłodawców na spotkania indywidualne, a następnie wybierzemy projekty, które będą dopracowywane pod okiem ekspertów z obszaru finansów, ekonomii, prawa własności intelektualnej, transferu technologii. Pozwoli to określić kluczowe założenia finansowe i biznesowe przedsięwzięcia.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zainwestowaniu kapitału, najlepsze pomysły zostaną poddane weryfikacji rynkowej. Będzie to możliwe dzięki współpracy z największymi firmami, działającymi w branży chemii, biotechnologii i ICT. Pozytywna reakcja ze strony rynku będzie ostatecznym czynnikiem decydującym o inwestycji.

Dowiedz się wszystkich szczegółów dotyczących rekrutacji i sposobu składania wniosków na spotkaniu informacyjnym 15 lutego (zapisz się na spotkanie) lub w zakładce Inwestycje kapitałowe (przejdź do zakładki).

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu: tel. 61 827 97 11, e-mail: zik@ppnt.poznan.pl