O nas

Kim jesteśmy?

Poznański Park Naukowo-Technologiczny jest doświadczonym partnerem biznesowym, który oferuje wysokiej jakości usługi B+R w zakresie specjalistycznych analiz laboratoryjnych i rozwoju technologii.

Obszarem działalności Parku jest także doradztwo w obszarze wdrażania innowacji i szkolenia, które wspierające kreatywne poszukiwanie rozwiązań.

Oferujemy także nowoczesne usługi IT oraz wynajem biur, laboratoriów i sal konferencyjnych.

W ramach PPNT funkcjonuje Laboratorium Wyobraźni oraz Biuro Organizacji Konferencji.

Posiadamy certyfikat EU|BIC.


PPNT jest częścią Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


PPNT TO:

Misja i wizja

Misja

Misją PPNT jest komercjalizacja wiedzy i technologii, szczególnie w obszarze chemii, fizyki, biotechnologii i IT, w oparciu o prowadzone badania naukowe oraz unikalne w skali kraju kompetencje i wyspecjalizowaną infrastrukturę.

Wizja rozwoju Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w 2025 roku

PPNT w roku 2025 to kluczowy węzeł wiedzy oraz technologii w regionie, i jeden z liczących się aktorów krajowego systemu innowacji, wyznaczający nowe trendy rozwojowe dla instytucji otoczenia biznesu. Klienci szukający wsparcia, gwarantującego rozwój swoich przedsięwzięć, chętnie korzystają z naszej oferty.

Strategia Rozwoju Poznańskiego Parku-Naukowo Technologicznego Fundacji UAM, czerwiec 2016r.

Nasza historia

Jak powstawał Poznański Park Naukowo-Technologiczny?

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją.

Publikacja 25 lat PPNT

Co oferujemy?

Poznański Park Naukowo-Technologiczny to ośrodek, w którym innowacyjne firmy i naukowcy znajdują zarówno przestrzeń na wynajem, jak i różnorodne usługi wspierające ich rozwój.

Szukasz odpowiedniego miejsca do przeprowadzenia badań?

Wykonujemy szereg analiz, usług badawczych i opracowujemy nowe technologie.

Szukasz nowoczesnej przestrzeni dla swojej firmy?

PPNT to laboratoria, biura, DataCenter, sale szkoleniowe na wynajem, a także także przedszkole, bufet, biblioteka, Laboratorium Wyobraźni oraz tereny zielone. Ten szczególny ekosystem, który sprzyja rozwojowi firm i wspierany jest przez ekspertów PPNT zawiera także elementy, jakimi są: doradztwo, spotkania networkingowe, partnerstwo krajowe oraz zagraniczne.

Szukasz wsparcia w procesie opracowania i wdrażania innowacji?

Poszukujesz dostawców technologii lub finansowania zewnętrznego? Nasi eksperci oferują wsparcie na poszczególnych etapach procesu wdrażania innowacji, od analizy pozycji konkurencyjnej poprzez określenie źródeł innowacji, poszukiwanie funduszy na projekty innowacyjne, aż do ochrony prawnej. >>>

Chcesz sprawić, aby Twoja firma była cyfrowa i nowoczesna?

Jesteśmy również jednym z pięciu krajowych DIHów, czyli hubów innowacji cyfrowych, w ramach którego pomagamy firmom w sprawnym przejściu transformacji cyfrowej. >>>

Nasze inwestycje w spółki

Poznański Park Naukowo-Technologiczny jest instytucją otoczenia biznesu, od lat wspierającą rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw.  W portfelu PPNT znajduje się kilkanaście spółek technologicznych, w które zainwestowaliśmy blisko 8 mln zł. Obecnie przygotowujemy się do uruchomienia kolejnej edycji funduszu zalążkowego, w której poszukiwać będziemy pomysłodawców, planujących opracowanie i rozwój nowoczesnych produktów lub usług.

Opis naszych spółek znajdziesz tutaj

 

Nasze projekty

Poznański Park Naukowo-Technologiczny realizuje projekty badawczo-rozwojowe, inwestycyjne, międzynarodowe, dotyczące przedsiębiorczości akademickiej, polityki innowacyjnej czy transferu technologii. Kwota dofinansowania wynosi już ponad 100 mln zł. Środki z Unii Europejskiej umożliwiły rozbudowę infrastruktury Parku i uruchomienie w 2006 roku inkubatora technologicznego, a w ostatnich latach Zespołu Inkubatorów Wysokich Technologii. PPNT stał się tym samym jednym z krajowych liderów inkubacji i wpierania rozwoju firm. Przyczynił się do tego własny fundusz kapitałowy (założony również dzięki unijnemu dofinansowaniu), dzięki któremu zainwestowaliśmy w trzynaście nowo powstałych przedsiębiorstw z branży chemicznej, biotechnologicznej i informatycznej.

Obecnie realizowane projekty:

Kto pyta nie błądzi

Kto pyta nie błądzi

Life After Coal PL

Life After Coal PL

EYE4Ukraine

EYE4Ukraine

FANS

FANS

GreenTech 2.0

GreenTech 2.0

Enterprise Europe Network

Enterprise Europe Network

HPK Polska Zachodnia

HPK Polska Zachodnia

Scale-up Champions

Scale-up Champions

ESSPO - Efficient Support Services Portfolio for SME’s

ESSPO – Efficient Support Services Portfolio for SME’s

PE4Trans

PE4Trans

Projekt NAUKOWIEC

Projekt NAUKOWIEC

Projekty badawcze

Projekty badawcze

Create4value

Create4value

Projekty zrealizowane

Projekty zrealizowane

Nasz dorobek naukowy

Poznański Park Naukowo-Technologiczny posiada status jednostki naukowej kategorii A, nadany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Na jego przyznanie złożyły się liczne prace badawcze oraz opracowania naukowe, które prowadzą i przygotowują pracownicy PPNT. Posiadanie takiego statusu pozwala na realizację projektów z przedsiębiorstwami technologicznymi, a także ciągły rozwój działalności badawczej.

Nasz dorobek naukowy w latach 1998-2021

  • publikacje naukowe: 257
  • patenty: 57
  • zgłoszenia patentowe: 116
  • publikacje n/t innowacji, transferu technologii, komercjalizacji wyników prac badawczych i projektów europejskich: 83
  • redakcja książek, monografii, periodyków: 23
  • sprzedaż technologii i patentu: 1
  • podpisane umowy licencyjne: 11

Nagrody i wyróżnienia

Nic nie cieszy bardziej, niż docenienie zaangażowania w codziennej pracy oraz w realizacji poszczególnych projektów czy usług. PPNT od ponad 20 lat konsekwentnie łączy naukę z gospodarką, a o tym, że obrany kierunek jest właściwy, przekonują nas otrzymywane tytuły, nagrody i wyróżnienia, które z radością przedstawiamy.

Nagrody PPNT

Nagrody lokatorów