Blog

Deep tech startups – nowa branża, czy jedynie chwyt marketingowy?

2020-10-22

Deep tech startupsKiedy rozwijająca się firma może być definiowana jako „deep tech startup”? Czy wystarczy, że działa w branży ICT?  Jakie wyzwania stoją przed startupami działającymi w oparciu o technologie „deep tech”? Czy możemy już mówić o sektorze „deep tech” jak o nowej, kształtującej się branży?

Nie ulega wątpliwości, że tempo i skala rozwoju „deep tech startups” sugerują, że są to firmy przyszłości. Pora więc przyjrzeć się bliżej działalności młodych przedsiębiorców z tego obszaru, aby zrozumieć, czym charakteryzuje się ich działalność oraz jakie niesie za sobą konsekwencje.

  Czytaj dalej

Przyspieszony kurs elastyczności, czyli praca firmowych działów IT w dobie pandemii

2020-09-30

Praca działów ITElastyczność oznacza dopasowanie – a to nic innego, jak różne wyzwania dla działów IT w dynamicznie zmieniającej się sytuacji rynkowej. Szczególnie teraz. Poznański Park Naukowo – Technologiczny, podobnie jak inne firmy, w związku z pandemią zwiększył wymiar pracy zdalnej. Proces ten przebiegał niezwykle sprawnie i efektywnie, bowiem nad jego poprawnym przebiegiem czuwał dział IT –  świadomy potrzeb pracowników i wyposażony w odpowiednie zasoby.

Czytaj dalej

Czego nauczył nas Merlin?

2020-08-17

W czerwcu 2020 zakończyliśmy trwający ponad dwa lata międzynarodowy program Merlin. Finansowany był z programu Horyzont 2020. Jako jeden z dwóch takich projektów na całą UE, wspierał rozwój pomysłów i technologii, naukowców i startupów, w ich drodze od technologii do rynku. Które elementy programu najlepiej zapamiętamy po dwóch latach pracy?

Czytaj dalej

Ślad środowiskowy – od mierzenia do przewagi rynkowej

2020-08-03

Jak wykorzystać zmniejszony ślad środowiskowy w biznesie

Od firmy Bramy-Serwis z Wronek otrzymaliśmy zadanie zmierzenia śladu środowiskowego dla wymyślonej przez nią innowacji. Zadanie objęło opracowanie metodologii badań, przeprowadzenie ich i przygotowanie raportu, tak aby w sposób mierzalny pokazać wpływ ich innowacji na otoczenie. Ślad środowiskowy to był zaledwie pierwszy krok. Współpraca układała się tak dobrze, że mieliśmy też okazje wspierać firmę w poszukiwaniu klientów zagranicznych.

Czytaj dalej

Gotowość cyfrowa firmy. Zmierz ją i rozwijaj!

2020-07-02

Gotowość cyfrowa firmy

Czym jest i od czego zależy tzw. gotowość cyfrowa firmy? Czy da się ją zmierzyć? Czy wysoki poziom gotowości cyfrowej może być przewagą konkurencyjną? Zapraszam do samodzielnej diagnozy przedsiębiorstwa i uzyskania bezpłatnego, eksperckiego raportu, wspierającego nowoczesny, cyfrowy rozwój firmy!

Czytaj dalej