Aktualności

Nauka to wspólna zabawa, czyli Dzień Matki i Dziecka w Laboratorium Wyobraźni

2017-05-11

20170527_dzien matki i dzien dziecka w Laboratorium WyobrazniDzień Matki i Dzień Dziecka to dwa święta, które najlepiej spędzić… razem! Zapraszamy więc wszystkie Mamy z Dziećmi do wyjątkowej, wspólnej zabawy. W sobotę 27 maja Laboratorium Wyobraźni na tę okazję przygotowało specjalny program, a w nim: 

  • zwiedzanie wystawy „Nie wahaj się baw się” – odkryjcie fascynujący świat ruchu wahadłowego! Dowiedzcie się, czy wahanie może być zaraźliwe, co to krzywa Lissajous i zobaczcie na własne oczy taniec 18-stu wahadeł.
    n
  • experymentarium: Nauka mamy i dziecka szuka, czyli Z Mamusią na Plutona! Kwiaty, czekoladki, kosmetyki… to wszystko już było. Z okazji Dnia Matki młodzi konstruktorzy zabiorą mamy w kosmiczne loty! Przed Wami wystrzały samodzielnie skonstruowanych rakiet zasilanych sprężonym powietrzem. Jednak kto powróci z tej wyprawy z powrotem na Ziemię…?
    n
  • gra terenowa: Mama gra, gram i ja! – wykonajcie zadania, zdobądźcie wszystkie punkty, zróbcie sobie zdjęcie i odbierzcie certyfikaty SuperMamy i SuperDziecka z niespodzianką!

Zapraszamy do  Laboratorium Wyobraźni PPNT (ul. Rubież 46). Zajęcia odbywają się w dwóch turach: od 10:00 oraz od 13:00.

Aby wziąć udział w Dniu Matki i Dziecka należy zarezerwować bilety za pośrednictwem strony bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl

Znajdź wydarzenie na Facebooku.