Usługi

Fundusz Zalążkowy


O nas

Fundusz Zalążkowy Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego został utworzony w 2011 roku. Łączna kwota inwestycji PPNT wyniosła 7 855 000 złotych, dzięki czemu powołano do życia 13 spółek działających w branży chemicznej, biotechnologicznej i ICT. Lokalizacja funduszu zalążkowego w pierwszym polskim Parku Naukowo-Technologicznym pozwala poza kapitałem, zapewnić spółkom niezbędne otoczenie badawcze, aparaturowe, technologiczne, doradcze i promocyjne.Wyjścia z inwestycji

W 2016 roku fundusz zalążkowy PPNT z zyskiem odsprzedał udziały w Spółce PhotoHiTech sp. z o.o., działającej na rynku foto utwardzalnych powłok polimerowych. Opracowane przez Spółkę innowacyjne fotoinicjatory przyspieszają proces utwardzania lakierów, farb i innych powłok polimerowych. Rozwiązanie to zostało zauważone i docenione przez jednego z największych producentów surowców chemicznych w Polsce, Grupę Kapitałową Synthos S.A., która odkupiła od funduszu zalążkowego PPNT udziały w spółce PhotoHiTech.

W listopadzie 2016 roku nastąpiło kolejne, zakończone sukcesem, wyjście z inwestycji. Udziały w firmie uBIRDS, zajmującej się elementami elektronicznymi montowanymi w pasku, dzięki którym tradycyjny zegarek może zyskać funkcję smartwatcha, sprzedaliśmy inwestorowi branżowemu działającemu na rynku szwajcarskim. Obecnie spółka działa pod nazwą Invis sp. z o.o.

Strona WWWKogo szukamy?

Poszukujemy Pomysłodawców, którzy planują opracowanie i rozwój nowoczesnych produktów i usług w obszarze: chemii, biotechnologii oraz technologii informatycznych i komunikacyjnych.

Czekamy na zgłoszenia przede wszystkim od tych przedsiębiorców, absolwentów i naukowców, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu, znają rynek, na którym się poruszają, są świadomi konkurencji i jej produktów oraz planują rozwój zupełnie nowych rozwiązań z wykorzystaniem środków inwestora.

Kolejny nabór pomysłów uruchomimy jesienią 2018 roku.

Kluczowe dla nas jest to, aby zgłoszone do funduszu zalążkowego pomysły były odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby rynkowe firm, dlatego współpracujemy na co dzień z partnerami branżowymi i finansowymi,  którzy pomagają nam w weryfikacji rynkowej najbardziej nowatorskich pomysłów oraz pomagają znaleźć dla spółek partnerów biznesowych. Jesteśmy otwarci na inwestorów finansowych (instytucjonalnych i prywatnych), którzy wspólnie z nami będą kapitałowo angażować się w najciekawsze pomysły.Partnerzy

Jeśli chcesz wspólnie z nami współpracować przy rozwoju pomysłów z branży chemicznej, biotechnologicznej lub ICT w przedsiębiorstwach osiągających sukcesy na rynku krajowym i międzynarodowym, zapraszamy do kontaktu!

Obecnie współpracujemy z:Portfolio

Do grona naszych spółek należą m.in.
Fundusz zalążkowy Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM powstał w ramach projektu o nazwie „InQbacja i wsparcie kapitałowe dla biotechnologii, chemii, technologii informatycznych oraz komunikacyjnych” finansowanego z działania 3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.