Aktualności

Smog – prawdy i mity tonące we mgle. Tylko dla dorosłych w Laboratorium Wyobraźni!

2018-01-31

20180131_SMOG- PRAWDY I MITY TONĄCE WE MGLERusza absolutna nowość w Laboratorium Wyobraźni – cykl zajęć „Po godzinach” dedykowanych specjalnie dla dorosłych. Jako pierwszy na warsztat trafia smog, niechlubny bohater zimy. 10 lutego (sobota) o godz. 18:00 zapraszamy „dużych odkrywców” do Laboratorium Wyobraźni na spotkanie pt. „Smog – prawdy i mity tonące we mgle”

Wieczór tylko dla dorosłych w Laboratorium Wyobraźni to połączenie rzetelnej wiedzy i doskonałej zabawy. Pierwsza edycja cyklu „Po godzinach” poświęcona zostanie smogowi, czyli zjawisku, o którym zimą piszą i mówią wszyscy. My sprawdzimy, co naprawdę się za nim kryje!

  • Czy maseczki antysmogowe faktycznie są zdrowe?
  • Czy każda mgła to już smog?
  • Kiedy narodził się smog?
  • Gdzie jest świeższe powietrze: w Rabce czy w Londynie?

W trakcie eksperymentów pt.Smog – prawdy i mity tonące we mgle” odkryjemy właściwości smogu, sposób jego powstawania, skład i wpływ na ludzki organizm. Podpowiemy też, jak się przed nim chronić we własnym zakresie. I razem z gośćmi – samodzielnie zrobimy mały smog w laboratorium (oczywiście, całkowicie bezpieczny!). Ale przede wszystkim odkryjemy prawdy i mity zakryte smogowym dymem i zweryfikujemy wiele obiegowych haseł krążących wokół tego tematu.

Dodatkowo uczestnicy spotkania planowanego na 10 lutego zwiedzą wystawę „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”, na której można poznać zadziwiające zjawiska związane z optyką falową i oddziaływaniem światła z materią.

Kup bilet

MIEJSCE: Wystawa Zielona, Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46, budynek A2, wjazd 3

DATA: 10.02.2017r.

GODZINA ROZPOCZĘCIA: 18:00

CZAS TRWANIA: 2h

CENA BILETU: normalny 30zł, ulgowy 24 zł

WIEK UCZESTNIKÓW: 16+