Aktualności

Audyt pod kontrolą – szkolenie z ekspertami PPNT

2019-10-30

wdrażanie nowych technologiiZapraszamy do udziału w kolejnej edycji szkolenia „Audyt pod kontrolą! Zrealizuj, rozlicz i sprawozdaj projekt w H2020”. Szkolenie organizuje firma Idea Audyt z udziałem eksperta z PPNT. Szkolenie odbędzie się 20 i 21 listopada w Poznaniu.

Dla kogo przygotowaliśmy szkolenie „Audyt pod kontrolą”? Warto przyjść, jeśli realizujesz, rozliczasz projekt finansowany z programów ramowych UE. To wydarzenie dla ciebie również jeśli pracujesz w dziale finansów, księgowości, kontroli i zmagasz się z dofinansowaniem z programu Horyzont 2020. Skorzystają również ci, którzy konsultują i doradzają, jak skutecznie pozyskiwać fundusze europejskie na badania i rozwój.

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE „AUDYT POD KONTOROLĄ”

W trakcie szkolenia „Audyt pod kontrolą! Zrealizuj, rozlicz i sprawozdaj projekt w H2020” dowiesz się:
 • jak prowadzić projekt i nie dać się zaskoczyć audytorom,
 • jakie dokumenty przygotować w przypadku kontroli,
 • jak odpowiadać na zastrzeżenia i uchronić instytucję przed konsekwencjami finansowymi.

Warsztatowa forma zajęć zapewni zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu:

 • zasad finansowych w H2020,
 • polityki rachunkowości w odniesieniu do realizacji projektów,
 • zasad obiegu i rodzajów dokumentów,
 • teoretycznych i praktycznych aspektów dotyczących audytów obowiązkowych oraz zleconych przez Komisję Europejską.

Co ważne: wejdziemy w rolę audytora i wspólnie przejdziemy przez wybrane elementy audytu KE. Wskażemy też najczęściej wykrywane przez audytorów błędy i doradzimy jak ich unikać. A dodatkowo pokażemy jak prawidłowo, zgodnie z wymogami umowy grantowej, prowadzić księgi rachunkowe, sporządzać merytoryczne i finansowe raporty.

TERMIN: 20-21 listopada 2019 r. (środa – czwartek) godz. 9.00 – 16.00

MIEJSCE: Dom Studencki Jowita UAM, sala D, ul. Zwierzyniecka 7, Poznań

ZGŁOSZENIA: do 12 listopada 2019 r. Na stronie http://ideaaudyt.pl/formularz/

KONTAKT: Karolina Giełda: k.gielda@ideaaudyt.pl, tel.: 606-337-540.

KOSZTY: Koszt uczestnictwa wynosi 950 zł netto. Cena obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, lunch. Cena nie obejmuje noclegu

TRENERZY:

 • Karolina Giełda – biegły rewident, Członek Zarządu firmy IDEA AUDYT
  Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na wydziale Finanse i Rachunkowość. Od 2009 roku jest Członkiem Zarządu IDEA AUDYT Sp. Z o.o. Specjalizuje się w badaniach sprawozdań finansowych uczelni wyższych, przedsiębiorstw komunalnych oraz produkcyjnych. Jako biegły rewident odpowiedzialny za zlecenie przeprowadzała audyty zewnętrzne projektów dofinansowanych ze środków krajowych (NCN, ncbir, PFRON) oraz ze środków Komisji Europejskiej w ramach programów ramowych oraz instrumentu finansowego LIFE+.
 • Agata Bartoszewska – Ekspert do spraw finansowych w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym w Poznaniu.
  Ma doświadczenie dotyczące aspektów finansowych w 6. I 7. Programie Ramowym UE oraz w Horyzoncie 2020. Na co dzień zajmuje się doradztwem w kwestiach finansowych przygotowywanych, realizowanych oraz rozliczanych grantów. Trenerka licznych szkoleń i warsztatów z zakresu zasad finansowych, konstruowania budżetu oraz raportowania w projektach badawczych UE.