Aktualności

Bezpłatne konsultacje biznesowe: Porozmawiaj o działalności swojej firmy z ekspertami!

2020-12-02

alfanexusPrzed nami kolejna odsłona alfaNEXUS, czyli wydarzenia dającego możliwość bezpłatnego konsultowania swoich pomysłów biznesowych oraz wymiany doświadczeń i spostrzeżeń dotyczących rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw. Tym razem spotkamy się w formule online, w środę, 16 grudnia. Organizatorami wydarzenia są PPNT i Fundusz Seedston. 

 

Czym jest alfaNEXUS?

Wydarzenie alfaNEXUS powstało na początku tego roku, z inicjatywy Funduszu Seedston oraz Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Głównym celem wydarzenia jest łączenie początkujących przedsiębiorców z ekspertami, którzy znają doskonale dany obszar. Każdy uczestnik może wybrać eksperta i obszar, który chciałby omówić. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Nie ma znaczenia, czy jesteś na etapie pomysłu, właśnie stworzyłeś MVP, czy też jesteś pretendentem do tytułu pierwszego polskiego unicorna – wiedza i rady mentorów czekają na każdego.

W ramach najbliższej edycji alfaNEXUS zapraszamy na bezpłatne konsultacje z takich obszarów, jak:

Międzynarodowe korzyści dla biznesu – program EYE

Program EYE polega na wymianie wiedzy, inspiracji i doświadczeń pomiędzy młodym a bardziej doświadczonym przedsiębiorcą. Jeżeli interesują Cię międzynarodowe kontakty, chciałbyś nad swoim biznesem pracować poza granicami kraju bądź też poszukujesz ambitnych, młodych talentów do swojego przedsiębiorstwa to program Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców może być dla Ciebie. Spotkanie będzie okazją do porozmawiania o tym, co może dać Ci EYE oraz od czego zacząć swoją międzynarodową, biznesową przygodę.

https://www.erasmus-entrepreneurs.eu/

Ekspert: Natalia Rymarczuk, Poznański Park Naukowo-Technologiczny

 

Design Thinking w biznesie

Bardzo często, gdy mowa o tworzeniu innowacji i projektowaniu udanych produktów pojawia się metoda Design Thinking i szeroko rozumiana klientocentryczność. Spotkanie będzie okazją do porozmawiania o tym, czy metoda DT może pomóc w rozwoju Twojego pomysłu oraz od czego warto zacząć.

Ekspert: Seweryn Olek, Poznański Park Naukowo-Technologiczny

 

Budżet

Prawidłowo przygotowany budżet to podstawa funkcjonowania każdej firmy. W trakcie spotkania możesz skonsultować swój plan finansowy zarówno pod kątem sprawnego działania Twojej firmy, jak i pod kątem potencjalnej inwestycji.

Ekspert: Robert Grygorowicz, SpeedUp Venture Capital Group

 

PR&Marketing innowacyjnych przedsięwzięć

Tworząc innowacyjne rozwiązanie, spotkasz się z wyzwaniem, jakim jest komunikacja i reklama Twojego produktu lub usługi. Wdrażając ,,coś nowego” musisz przetrzeć szlaki, zamiast korzystać z gotowych rozwiązań. W ramach tych konsultacji możesz skonfrontować swoje pomysły lub popracować nad ułożeniem strategii marketingowej.


Ekspert: Damian Wielechowski, SpeedUp Venture Capital Group

 

Zasady konsultacji

Na każdym spotkaniu ekspert będzie tylko do Waszej dyspozycji i odpowie na wszystkie nurtujące Was pytania. Każda konsultacja jest indywidualna i potrwa 30 minut. Konsultacje biznesowe w ramach wydarzenia są bezpłatne.

Wydarzenie odbędzie się 16 grudnia, w godzinach 10:00-15:00, w formule online.

Aby wziąć udział w konsultacjach, należy się zarejestrować.

Rejestracja

Zapraszamy!