Aktualności

Bony na innowacje, czyli współpraca MŚP z jednostkami naukowymi

2020-11-06

Bony na innowacje są jedną z możliwości uzyskania dofinansowania na projekt badawczo-rozwojowy. PPNT wspiera przedsiębiorców w pozyskiwaniu takiego dofinansowania dzięki trzem zaletom, wyróżniającym nas na rynku.

Jesteśmy jedynym parkiem technologicznym w Polsce posiadającym status jednostki naukowej kategorii A. Ponadto oferujemy wysokiej jakości usługi B+R w zakresie specjalistycznych analiz i rozwoju technologii, które są przedmiotem usługi w ramach programu Bony na innowacje. Trzecim atutem naszej działalności jest doradztwo biznesowe, głównie w zakresie transferu technologii, komercjalizacji oraz innowacyjności.

Bony na innowacje – w PPNT sprawnie i profesjonalnie!

Dzięki specjalistycznej aparaturze, zapleczu laboratoryjnemu i przede wszystkim Ekspertom z różnych dziedzin, od wielu lat współpracujemy z przedsiębiorcami z branży chemicznej, biotechnologicznej, kosmetycznej, farmaceutycznej oraz spożywczej w ubieganiu się m.in. o Bony na innowacje. Odczarowujemy mity o rzekomej trudnej oraz mozolnej współpracy jednostek naukowych z firmami, bowiem w PPNT działamy sprawnie i profesjonalnie.

Jak w ubieganiu się o Bony na innowacje może pomóc PPNT?

Celem Bonów na innowacje jest sfinansowanie zakupu przez przedsiębiorców MŚP usług B+R opracowanych przez jednostki badawczo-naukowe. PPNT jako jednostka naukowa kategorii A, zapewnia dostęp do specjalistycznych usług badawczych i analitycznych, aparatury laboratoryjnej oraz wiedzy ekspertów. Dotychczas w ramach Bonów na innowacje współpracowaliśmy z przedsiębiorcami przy opracowaniu innowacyjnych receptur dermo- i ekokosmetyków, repelentów, rozwiązań z szeroko pojętej chemii.

Jesteśmy otwarci na współpracę z wieloma branżami!

Ponadto, pomagamy w pisaniu wniosków konkursowych, co zwiększa szanse na uzyskanie dofinansowania. Przeprowadzamy przez proces transferu technologii oraz komercjalizacji . Wyceniamy technologie, tworzymy opinie o innowacyjności  Wiemy wszystko o ochronie własności intelektualnej i patentach.

To, co nas wyróżnia to fakt,  że stawiamy na elastyczność, kompleksowość i wieloletnie doświadczenia naszych Zespołów . Co więcej, jako ceniony partner biznesowy mamy dostęp do wiedzy wielu Ekspertów i Specjalistów współpracujących z PPNT, pochodzących z różnych firm oraz jednostek naukowych.

Dla niezorientowanych – czym są Bony na innowacje?

Konkurs, który od wielu lat prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, podzielony jest na dwa etapy: usługowy oraz inwestycyjny.

W pierwszej fazie można ubiegać się o dofinansowanie zakupu od jednostki naukowej usługi polegającej na opracowaniu nowego lub ulepszonego wyrobu/usługi, , technologii albo nowego projektu wzorniczego. Drugi etap konkursu służy sfinansowaniu wdrożenia pomysłu, czyli zakupu maszyn i urządzeń niezbędnych do wdrożenia innowacji czy też zakupu patentów, licencji, know-how oraz innych praw własności intelektualnej. Jednak aby wziąć udział w drugiej fazie konkursu, należy najpierw pozytywnie przejść jego pierwszy etap.

Z pomocy Ekspertów PPNT można skorzystać w każdej fazie konkursu. Realizacją usług B+R zajmuje się Zespół Usług Badawczych PPNT, a szerokim  wsparciem merytorycznym dedykowany ekspert, w zgodzie z zakresem doradztwa, którego potrzebuje klient.

Kilka ważnych informacji

Wnioski można składać do 30 grudnia 2020 roku. Wsparcie może wynosić do 85% wartości projektu, co oznacza, że wkład własny to 15% kosztów kwalifikowanych projektu. Maksymalnie można otrzymać 340  000 zł, z zastrzeżeniem, że całkowity koszt projektu musi zamknąć się w kwocie 400 000 zł.

Warto skorzystać i zapraszamy do kontaktu!

  • Bony na innowacje – Zespół Usług Badawczych

Agnieszka Lewandowska

+48 664 021 432

agnieszka.lewandowska@ppnt.poznan.pl

  • Bony na innowacje oraz programy finansowania firm – wsparcie merytoryczne

Bartłomiej Walczak

tel. +48 61 827 97 73, 510 099 931

e-mail: bartlomiej.walczak@ppnt.poznan.pl

PPNT Usługi badawcze i analizy

PPNT Doradztwo biznesowe

PPNT Pozostałe usługi