Aktualności

Centrum Nauki Wyobraźnia – oficjalne otwarcie

2023-10-13
Oficjalne otwarcie Centrum Nauki WyobraźniaDzisiaj miało miejsce oficjalne otwarcie Centrum Nauki Wyobraźnia – największej w Polsce wystawy interaktywnej z dziedziny optyki. Od soboty będzie ona dostępna dla zwiedzających.

 

Centrum Nauki Wyobraźnia to interaktywna wystawa dotycząca fascynującego świata światła i barw. Jest skierowana zarówno do dzieci jak i do dorosłych. Stanowiska są zaprojektowane w taki sposób, by dostarczać wiedzę na różnych poziomach zainteresowania. Możliwe jest także uczestnictwo w warsztatach edukacyjnych. Pozwalają one na praktyczne zrozumienie prezentowanych treści.

Na interaktywnych stanowiskach można zapoznać się z takimi elementami jak kalejdoskopy, magiczne szachy oraz krzywy świat luster.

Wystawa obejmuje ponad 100 interaktywnych eksponatów z dziedziny optyki. Składają się na na którą składają się trzy ścieżki edukacyjne z warsztatami: Barwy, Kalejdoskop, Gdzie wzrok nie sięga i Manualnia.

Wystawę indywidualnie można zwiedzać w weekendy, w tygodniu jest dostępna dla grup zorganizowanych.

Wystawa została zorganizowana jako wynik współpracy PPNT oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Za ofertę merytoryczną odpowiada Laboratorium Wyobraźni.