Aktualności

Cyfryzacja sztuki / ThinkLab „NFT – możliwości i wyzwania”

2022-04-11

Szanowni Twórcy, Artyści sztuk wizualnych, performatywnych, tanecznych, muzycznych, drodzy Badacze, Przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw!

Zapraszamy do dołączenia do naszego nieformalnego ThinkLabu – przestrzeni, gdzie będziemy przyglądać się szeroko pojmowanemu tematowi cyfryzacji sztuki i narzędzi do tego wykorzystywanych (m. in. blockchain, tokeny NFT, kryptowaluty).

Formuła spotkań, jest otwarta, warsztatowa, eksperymentalna i twórcza. Pragniemy stworzyć przyjazne laboratorium, w którym będziemy mogli podejmować tematy, które dotychczas zostały niewystarczająco zgłębione lub nie zostały poruszone w ogóle w przestrzeni publicznej. Celem tej inicjatywy jest stworzenie pewnego rodzaju sieci oraz interdyscyplinarnej grupy roboczej, która będzie dyskutować oraz przyglądać się tematom związanym z aktualną sytuacją rynkową sztuki, roli artystów, możliwości kreacji i implementacji w biznesie.

Nasze pierwsze spotkanie poświęcone będzie fenomenowi tokenów NFT i możliwości oraz wyzwań, które ze sobą niosą dla świata sztuki.
Jeżeli już jesteś w jakikolwiek sposób związany z tym tematem – tokenizujesz sztukę (swoją lub wspieranych przez ciebie twórców), prowadzisz badania nad wykorzystaniem technologii blockchain przez artystów lub masz własny biznes oparty o rynek NFT – dołącz do nas i podziel się swoim doświadczeniem. A jeśli dopiero rozważasz krok w tym kierunku, znajdziesz u nas przestrzeń do poszerzenia swojej wiedzy lub zdobycia ciekawych inspiracji.

Podczas pierwszego spotkania zastanowimy się nad możliwościami wdrażania pewnych obszarów sztuki do świata cyfrowego oraz biznesowego, porozmawiamy o ewentualnych obawach i zagrożeniach oraz o przyszłości NFT. Natomiast rozwijając ThinkLab, będziemy mogli myśleć i rozwijać koncepty związane ze sztuką i biznesem, a w konsekwencji, mamy nadzieję na stworzenie miejsca i przestrzeni zrzeszającej i opiniującej różne podmioty, a także projekty.

Spotkanie „NFT – możliwości i wyzwania” odbędzie się 21 kwietnia 2022 (czwartek) w godzinach 17.00 – 19.30 w Budynku C sala C4 56 na terenie Poznańskiego Parku Naukowo – Technologicznego ul. Rubież 46, Poznań .

Ze względów logistycznych, liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o zapisy tutaj:

https://rejestracje.ppnt.poznan.pl/formularz/316-cyfryzacja-sztuki-thinklab

Inicjatorzy spotkania:

Poznański Park Naukowo-Technologiczny
Dr Patryk Lichota (muzyk, kompozytor, artysta multimedialny, producent muzyczny, kurator / Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Teatru i Sztuki Mediów, UAM HAT Center)
Dr Agata Slater (Stowarzyszenie Blockchain Polska/ IBM)
Jagoda Szulia  (Smartverum)