Aktualności

EBN CONGRESS 2024 – wspieranie zrównoważonego przemysłu

2024-06-17

Kongres dla europejskich centrów innowacji i biznesu – EBN CONGRESS 2024! Jak najlepiej wspierać przedsiębiorstwa w zrównoważonym rozwoju?

EBN CONGRESS 2024

 

EBN CONGRESS 2024 to największe spotkanie europejskich inkubatorów, akceleratorów, centrów innowacji i wszelkiego rodzaju podmiotów wspierających innowacje.

Nasze reprezentantki – Justyna Adamska i Anna Tórz – aktywnie uczestniczyły w wydarzeniu. Justyna Adamska prowadziła panel dyskusyjny „Potrzeba zrównoważonego rozwoju przemysłowego i suwerenności: kluczowa rola UE|BIC”. Podczas niego, wraz z uczestnikami, omówiła, jak innowacyjne technologie komercjalizowane przez startupy potrzebują wsparcia rynkowego zamiast grantów. Kluczowa okazała się rola korporacji, przemysłu oraz klientów sektora publicznego. Dodatkowo omówiono wartość jaką ma zwinność i innowacyjność w osiąganiu zielonej i cyfrowej transformacji oraz agendy przemysłowej UE. Jednym z prelegentów był Paulo Andrez, autor książki „Zero Risk Startup”, która króluje jako bestseller w zarządzaniu rynkiem finansowym w Stanach Zjednoczonych.

 

Podczas EBN CONGRESS 2024 prezentowały się także startupy z branży greentech. Bas van Abel, założyciel firmy Fairphone, opowiedział o swojej trudnej i pełnej pasji drodze do stworzenia pionierskiej, zrównoważonej firmy produkującej smartfony. Jego historia, pełna determinacji, podkreśla jego wiarę w siłę firm, które mogą wyznaczać trendy w kierunku bardziej świadomego ekologicznie systemu gospodarczego.

Wydarzenie to było platformą do wymiany pomysłów, strategii i najlepszych praktyk w obszarze przedsiębiorczości i innowacji. Podczas niego nawiązaliśmy kontakty z europejskimi podmiotami, które tak jak my, wspierają zaawansowaną przedsiębiorczość. Dodatkowo uczestnictwo w takich wydarzeniach pozwala nam wdrażać najlepsze rozwiązania w rozwoju naszych startupów.

Więcej o sieci EBN przeczytasz tutaj. Dodatkowo o wydarzeniu dowiesz się więcej tu.