Aktualności

Eksperci PPNT dzielili się wiedzą ze światem

2018-09-14

Przedstawicielki PPNT uczestniczyły w 35. światowej konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Parków Naukowych i Obszarów Innowacji (IASP), która tym razem odbyła się w Isfahanie (Iran).

Ewa Kocińska-Lange – z-ca dyrektora PPNT dzieliła się polskimi doświadczeniami z innymi menadżerami ośrodków innowacji w zakresie tworzenia oferty i świadczenia usług specjalistycznych, wspierających rozwój innowacyjnych firm i komercjalizację wiedzy. W tym roku tematem przewodnim było funkcjonowanie parków w miastach, w kontekście tworzenia i rozwijania ekosystemu innowacji. W konferencji brało udział ponad 360 uczestników z 33 krajów.

Doroczna konferencja IASP to ważne wydarzenie, na którym przedstawiciele z całego świata dyskutują na temat przyszłości parków i obszarów innowacji, biorąc po uwagę zmiany technologiczne i gospodarcze. Dla PPNT, jak co roku to duża dawka inspiracji, kontaktów oraz nowej wiedzy na temat aktualnych trendów, działalności i wykorzystywanych narzędzi przez inne ośrodki. Co więcej, to także możliwość zaistnienia jako polski park na tle międzynarodowego gremium.

W IASP działamy od 1997r. roku, będąc aktywnym i rozpoznawalnym członkiem stowarzyszenia.