Aktualności

Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców

2016-08-16

20160816_ppntpoznan_erasmus dla młodych przedsiebiorcowErasmus tylko dla studiujących? Niekoniecznie. Poznański Park Naukowo-Technologiczny zaprasza do unijnego programu ERASMUS dla Młodych Przedsiębiorców. Tak jak studenci wyjeżdżają na zagraniczne uczelnie zdobywać wiedzę, tak polscy przedsiębiorcy mogą uczestniczyć w wymianie doświadczeń.

Działa to dwukierunkowo – osoba chcąca założyć firmę, lub prowadząca własny biznes może wyjechać na płatną wymianę zagranicę, do krajów Unii Europejskiej i odwrotnie – polska firma może bezpłatnie przyjąć u siebie kreatywnego i pełnego pasji przedsiębiorcę z innego kraju.

Korzyści dla obu stron są bezdyskusyjne. Młody przedsiębiorca z Polski zdobywa doświadczenie i kontakty niezbędne np. do rozkręcenia biznesu lub poszerzenia swojej działalności, a firma przyjmująca na wymianę ma możliwość np. wyszkolenia potencjalnego przedstawiciela swojej firmy zagranicą. Koszty wyjazdu i pobytu pokrywa UE. Wymiana może trwać od 1 miesiąca do pół roku, w zależności od preferencji uczestników.

Masz pomysł na biznes lub już zacząłeś prowadzenie działalności i chcesz zdobyć cenne doświadczenie? A może prowadzisz dojrzałą firmę i chciałbyś podzielić się swoją wiedzą z młodymi? Nie zwlekaj, zgłoś się do programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców!

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu drogą mailową: erasmus@ppnt.poznan.pl.