Aktualności

ESG w MŚP – zaproszenie na konferencję

2024-01-29
esg w mśp„ESG w MŚP – szanse i wyzwania” to konferencja która dostarczy praktycznej wiedzy oraz inspiracji do wdrażania zasad ESG w przedsiębiorstwach. Wydarzenie odbędzie się 8 lutego 2024 r. w godz. 10:00 – 16:00 w WSHiU Akademii Nauk Stosowanych w Poznaniu. Udział w konferencji jest bezpłatny. 

 

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców oraz osoby zainteresowane ESG do uczestnictwa w „ESG w MŚP – szanse i wyzwania”. Konferencję organizuje Poznański Park Naukowo-Technologiczny wraz z regionalnym biurem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Akademią Nauk Stosowanych WSHiU oraz firmą Abrys.

W porannej części wydarzenia Agata Materna-Leff oraz Anna Padewska-Organ z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, wprowadzą w zagadnienia ESG. Ich prezentacja dostarczy uczestnikom konferencji cennych wskazówek oraz przeglądu najlepszych praktyk. Dodatkowo pomoże zrozumieć, jak ESG może wpłynąć na strategiczne decyzje w biznesie.

Konferencję podzielono na trzy bloki tematyczne, które skupiają się na różnych aspektach ESG: środowiskowym, społecznym oraz zarządczym. Każdy z bloków dostarczy uczestnikom praktycznej wiedzy, która pomoże wdrożyć ESG w swoich przedsiębiorstwach.

Pierwszy blok koncentruje się na aspektach środowiskowych w strategicznych decyzjach firm. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak podejmowane działania środowiskowe mogą wpływać na biznes, a także poznają praktyczne aspekty wdrażania Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ) w MŚP.

Drugi blok skupia się na roli lokalnych społeczności w życiu firmy. Prezentacje i panele dyskusyjne przybliżą, jak budować odpowiedzialną współpracę z lokalną społecznością, przynosząc korzyści zarówno firmom, jak i mieszkańcom.

Ostatni blok konferencji poświęcony jest wpływowi ESG na decyzje zarządcze przedsiębiorstw. Eksperci podzielą się swoją wiedzą na temat raportowania pozafinansowego i roli zarządu we wdrażaniu praktyk ESG.

Nie przegapcie tej okazji, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i regulacjami w zakresie ESG.

Więcej informacji oraz szczegóły dotyczące rejestracji znajdą Państwo na stronie esg.abrys.pl.