Aktualności

Innovation Coach – wsparcie we wdrażaniu innowacji dla firm

2019-10-18

Innovation Coach to projekt, który ma wspierać firmy we wdrażaniu i rozwoju innowacji finansowanych ze środków unijnych. PPNT będzie go realizować dla przedsiębiorców w Wielkopolsce i Lubuskim!

Pierwszym krokiem w projekcie „Innovation Coach” jest uzyskanie indywidualnej analizy firmy, diagnozy potencjału, sposobu działania i możliwych kierunków rozwoju. Wszystkie te informacje przygotują eksperci, łączący doświadczenie związane z innowacjami ze znajomością funduszy unijnych. Warto więc wykorzystać wiedzę eksperta i zrobić pierwszy krok w kierunku zbudowania przewagi konkurencyjnej!

Jaka jest największa zaleta projektu?

Wiele firm, pomimo tego, że mają ogromny potencjał, waha się przed skorzystaniem z dofinansowania na rozwój, lub nie wie na co dokładnie przeznaczyć środki. Przez to jej pozycja rynkowa, na tle dynamicznie rozwijającej się konkurencji, jest zagrożona. Projekt Innovation Coach dedykowany jest takim właśnie firmom! W jego ramach przedsiębiorca dowie się, gdzie są silne strony jego biznesu, jak je wzmocnić, jakie są potencjalne ścieżki rozwoju oraz z jakich programów unijnych skorzystać, aby sfinansować wdrażanie innowacji.

Dla kogo jest projekt?

Co ważne, ze STEP mogą skorzystać wszyscy przedsiębiorcy, którzy nie korzystali do tej pory ze środków publicznych na realizację prac badawczo-rozwojowych i innowacyjnych. Warunkiem jest również brak doświadczenia w aplikowaniu o te środki.

Jak działa projekt „Innovatoin Coach”?

W pierwszym kroku należy zgłosić chęć udziału w projekcie za pośrednictwem strony www projektu, lub na stoisku informacyjnym u konsultanta.

Następnie firma musi przygotować komplet dokumentów, zawierających podstawowe dane o działalności i wymagane deklaracje. Po uzupełnieniu tych formalności, uczestnikowi projektu zostanie przydzielony coach do pracy indywidualnej.

W następnych krokach, coach odbędzie spotkanie z uczestnikiem projektu i przygotuje rekomendacje do dalszego rozwoju i wskaże potencjalne źródła finansowania.

Udział w projekcie jest bezpłatny!

Już 25 listopada 2019 zapraszamy na spotkanie informacyjne w PPNT! Zapisy wkrótce!

***

Wszystkie informacje znaleźć można na stronie projektu: https://www.innovationcoach.pl/

Projekt Innovation Coach – wsparcie przedsiębiorców w rozpoczęciu działalności B+R+I to część pomocy technicznej Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Poznański Park Naukowo-Technologiczny odpowiada za realizację założeń projektu w regionie wielkopolskim i lubuskim. Więcej informacji o projekcie udziela Michał Wujewski: michal.wujewski@ppnt.poznan.pl