Aktualności

JESIEŃ PEŁNA PRZYGÓD Z LABORATORIUM WYOBRAŹNI PPNT

2020-10-05

Nasze Laboratorium Wyobraźni PPNT zadbało o to, aby tegoroczna jesień obfitowała w przygody! W październikowym programie nie zabraknie warsztatów w Experymentarium, zwiedzania interaktywnej ekspozycji oraz aktywności z zupełnie nową atrakcją – wyjątkową mapą ciekawych punktów przyrodniczych na poznańskich Naramowicach!

 

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, w październiku Laboratorium Wyobraźni będzie czynne dla klientów indywidualnych wyłącznie w sobotę, 17 października. W tym dniu eksperci z Laboratorium Wyobraźni zapraszają na warsztaty „Podróż w głąb komórki”, w trakcie których mali odkrywcy wraz z opiekunami odkryją tajemnice dziedziczenia oraz dowiedzą się, czy to prawda, że nasze geny w 50% pokrywają się z genami banana i w około 98% z genami szympansa. Ponadto na głodnych naukowych wrażeń odkrywców czeka zwiedzanie interaktywnej ekspozycji na Wystawie Czerwonej, która pozwala poznać i zrozumieć zjawiska z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm.

Szczegóły atrakcji

Natomiast w pozostałe weekendy eksperci z Laboratorium Wyobraźni zachęcają do korzystania z jesiennej aury i zapraszają do aktywności z mapą trasy spacerowo – rowerowej w roli głównej! Właśnie ruszył nowy projekt OdkrywaMY Naramowice, w ramach którego eksperci z Laboratorium Wyobraźni PPNT opowiadają o ciekawych miejscach na terenie poznańskich Naramowic.

OdkrywaMY Naramowice – mapa

Mapa trasy spacerowo – rowerowej wytycza ciekawe punkty przyrodniczo – ekologiczne dzielnicy Naramowice, w której mieści się Poznański Park Naukowo – Technologiczny. Do każdego z tych punktów został przygotowany krótki film z ciekawostkami (linki do filmów znajdują się w opisie mapy). Zapraszamy do wybrania się na spacer po Naramowicach i odwiedzenia tych niezwykłych miejsc!

Jeśli uda się Wam je znaleźć, zachęcamy do zrobienia zdjęć i przesyłania ich do Laboratorium Wyobraźni. Z nadesłanych materiałów zespół Laboratorium Wyobraźni PPNT przygotuje kolaż filmowy, pokazujący Naramowice oczami ich mieszkańców i turystów. Zdjęcia prosimy nadsyłać na adres: wyobraznia@ppnt.poznan.pl

Do zobaczenia na spacerowym szlaku!