Aktualności

Komunikat w sprawie koronawirusa

2020-03-13

Na terenie PPNT pracuje ponad 800 osób. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, chcąc zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19, zdecydowaliśmy o:
odwołaniu wszystkich zaplanowanych do końca marca wydarzeń, których organizatorem jest PPNT (szkolenia, warsztaty, konferencje),
umożliwieniu pracownikom PPNT zdalne świadczenie pracy w formie Home Office,
odwołaniu wszystkich delegacji krajowych i zagranicznych,
odwołaniu wszystkich spotkań wewnątrz organizacji oraz poza nią, rekomendując organizowanie zaplanowanych już spotkań drogą elektroniczną,
zamknięciu do 27 marca przedszkola Parkowe Skrzaty,
odwołaniu zajęć w Laboratorium Wyobraźni.

Jednocześnie apelujemy do wszystkich o zachowanie higieny, pozostawienie dzieci w domach, unikanie miejsc zbiorowych oraz stosowanie się do zasad.
Pamiętajmy, że w przypadku podejrzenia zakażenia należy bezzwłocznie, TELEFONICZNIE, powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną.

O czym należy pamiętać, aby zadbać o własne bezpieczeństwo i nierozprzestrzenianie się koronawirusa?

  • Przede wszystkim planując podróże, w tym służbowe, śledźcie komunikaty w zakładce Informacje dla podróżujących na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
  • Bardzo ważne jest dokładne mycie rąk szczególnie po wizytach w miejscach publicznych, po powrocie do domu, do biura.
  • Warto pamiętać, że potencjalnym miejscem zakażeń są miejsca publiczne i przedmioty często dotykane przez ludzi np. klamki, wózki sklepowe, poręcze itp. Nie będzie przesadą posiadanie zawsze przy sobie i używanie chusteczek lub żeli odkażających. Warto wspomnieć, że w praktyce szpitalnej przyjmuje się, że ok. 80% zakażeń jest unikanych dzięki myciu rąk. A więc korzystajmy z tego.
  • Objawy, które powinny wzbudzić niepokój to gorączka, ból mięśni i towarzyszące im przemęczenie. Co ważne: koronawirus daje częściej objawy związane z górnymi drogami oddechowymi w postaci kaszlu, duszności.