Aktualności

Konferencja „Wielkopolska- kierunek Wodór”

2020-09-16

Konferencja Wielkopolska- kierunek WodórWe wtorek, 29 września zapraszamy na konferencję online „Wielkopolska – kierunek Wodór” organizowaną przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Tematem konferencji będzie gospodarka wodorowa i tworzenie opartych na niej biznesów.

W konferencji uczestniczyć będą  eksperci krajowi i zagraniczni ds. energii i technologii wodorowych, transportu niskoemisyjnego, zmiany modeli biznesowych, legislacji, finansowania oraz przedstawiciele: startupów, MŚP, JST i nauki. W gronie prelegentów znaleźli się  także eksperci z Poznańskiego Parku Naukowo – Technologicznego. Justyna Cięgotura, ekspert PPNT ds. innowacji i Zastępca Dyrektora PPNT poprowadzi sesję „Nie będziesz sam w procesie zmiany swojego biznesu”. Natomiast Jan Chełkowski, ekspert PPNT ds. rozwoju modeli biznesowych weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Wielkopolska – czas na zmiany, czas na biznes”.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego na swoją konferencję zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli świata nauki i entuzjastów tematyki wodorowej, którzy chcą dowiedzieć się więcej o szansach rynkowych wynikających z przyjęcia przez Komisję Europejską strategii wodorowej. Podczas konferencji „Wielkopolska – kierunek Wodór” wybitni specjaliści przedstawią, jak aktualnie wygląda rynek wodorowy. Eksperci poruszą także kwestie związane z tym, jakie są perspektywy rozwoju popytu na wodór oraz produkty i usługi z nim związane. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się również, jakie możliwości stwarzają obecnie programy wsparcia i system zachęt. Ponadto prelegenci opowiedzą, jak ocenić aktualne zasoby firmy pod względem przydatności w gospodarce wodorowej. Konferencja będzie także okazją do omówienia zagadnień związanych z tym, jakie powinny być pierwsze kroki firmy zainteresowanej rynkiem wodorowym. Podczas konferencji eksperci przybliżą uczestnikom także sposoby, za pośrednictwem których samorząd wspiera rozwój w kierunku gospodarki wodorowej np. poprzez doradztwo, analizy, udział w targach, wizyty studyjne.

Konferencja to możliwość uczestniczenia w ciekawych prelekcjach, jak i wciągającej dyskusji na temat dynamicznie rozwijającej się gospodarki wodorowej, w tym szans dla wielkopolskich firm.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a rejestracja uczestników odbywa się za pośrednictwem strony internetowej. Więcej informacji dostępnych jest tutaj.