Aktualności

„Kto pyta nie błądzi” – zaprasza na pierwsze spotkania!

2024-03-20

kto pyta nie błądzi spotkaniaProjekt „Kto pyta nie błądzi” zaprasza na pierwsze spotkania!

Chcesz dowiedzieć się czegoś nowego? Chcesz poznać odpowiedzi na swoje pytania? Zapraszamy na pierwsze spotkania z „Kto pyta nie błądzi”!

 

Celem projektu jest obalenie mitów naukowych i promowanie wiedzy w obszarach zdrowia, społeczeństwa, nauki i technologii. W ramach projektu odbędą się 24 spotkania z ekspertami, podczas których każdy będzie musiał znaleźć coś dla siebie. „Kto pyta nie błądzi” to nie tylko czas na zdobywanie wiedzy, ale również na obalanie mitów i dezinformacji.

Pierwszy cykl spotkań skupi się na obszarze Zdrowie i Społeczeństwo. Eksperci poruszą tematy od żywienia, przez farmację, po urbanistykę. Każde spotkanie to także okazja do interakcji z ekspertami i zadawania pytań.

Kto powinien wziąć udział?

Spotkania są podzielone na cztery grupy docelowe, tak, by jak najlepiej przekazać wiedzę uczestnikom.

Kiedy?

Pierwszy cykl spotkań odbędzie się 16 i 17 kwietnia!

16 kwietnia, 9:00 – szkoły podstawowe 4-8

16 kwietnia, 12:00 – seniorzy

17 kwietnia, 9:00 – szkoły ponadpodstawowe

17 kwietnia, 12:00 – grupa ogólna

Gdzie

Kino Teatr Apollo

ul. Ratajczaka 18, 61-815 Poznań

Rejestracja:

16 kwietnia, 9:00

16 kwietnia, 12:00

17 kwietnia, 9:00

17 kwietnia, 12:00 

W celu zarejestrowania się na wydarzenie wypełnij formularz przypisany do daty, która cię interesuje. Pamiętaj, że udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny!

Przed każdym spotkaniem uczestnicy mogą zadać pytania ekspertom za pomocą formularza.

Eksperci

Dr n. med. Marta Pelczyńska 

kto pyta nie błądzi spotkaniaDietetyk kliniczny. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu z wieloletnim doświadczeniem klinicznym i dydaktycznym. Jest współautorką publikacji naukowych oraz aktywną uczestniczką wielu konferencji krajowych i międzynarodowych. Zajmuje się problematyką związaną z żywieniową terapią chorób metabolicznych, cukrzycy, nieprawidłowego stężenia cholesterolu, nadciśnienia tętniczego, a także zaburzeń dietozależnych, w tym chorób układu pokarmowego, zaburzeń odżywiania oraz nietolerancji i alergii pokarmowych, zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci.

 

Dr inż. arch. Marta Szejnfeld 

Z wykształcenia architekt i urbanista, a także inżynier budownictwa. Obecnie adiunkt w Zakładzie Gospodarki Przestrzennej i Projektowania Urbanistycznego na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół zagadnień związanych z modelowaniem struktur przestrzennych miast, współczesnymi procesami urbanizacji, planowaniem przestrzennym, a także wykorzystaniem cyfrowych danych przestrzennych wspomagających analizy, projektowanie i zarządzanie miastem. Otrzymała również kilka nagród (Architektura-Murator, Fundacja Rozwoju Miasta Poznania) i stypendiów naukowych (dla najlepszych doktorantów, projakościowe).

Mgr. Łukasz Waligórski

Farmaceuta i dziennikarz. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Redaktor naczelny serwisu oraz magazynu MGR.FARM – czołowego polskiego medium branżowego. Twórca kanału na YouTube „Farmaceutyczne Podsumowanie Tygodnia”. Autor setek artykułów o tematyce farmaceutycznej i poruszającej zagadnienia związane z rynkiem aptecznym. W 2014 roku otrzymał tytuł Anioła Farmacji, a w 2019 roku tytuł Lidera Farmacji w plebiscycie Lider Ochrony Zdrowia.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące rejestracji skontaktuj się z Panią Andreą Szpecht

Andrea.Szpecht@ppnt.poznan.pl.

Zachęcamy do śledzenia strony projektu i naszych mediów społecznościowych, aby być na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami i materiałami edukacyjnymi. Nie przegap tej wyjątkowej okazji do poszerzenia swoich horyzontów naukowych i technologicznych!