Aktualności

E-xperymentarium- Laboratorium Wyobraźni wspiera akcję #zostańwdomu!

2020-03-18

Na co dzień wraz z Gośćmi Laboratorium Wyobraźni PPNT odkrywamy  świat naukowych ciekawostek w naszym E-xperymentarium. W trakcie warsztatów przeprowadzamy doświadczenia i tłumaczymy zjawiska. Postanowiliśmy jednak, że warto udostępnić nasze pomysły szerszej publiczności i stworzyliśmy… E-xperymentarium, czyli cykl filmów edukacyjnych dla dzieci w każdym wieku. Dzięki temu w każdym momencie możecie odwiedzić Laboratorium Wyobraźni i uczestniczyć w naszych zajęciach.

Filmy edukacyjne naszego Laboratorium Wyobraźni pomogą poradzić sobie z nudą i jednocześnie zaspokoją dziecięcą ciekawość świata. W końcu najlepsza nauka, to nauka w praktyce! Czas, żeby każdy stworzył swoje własne domowe E-xperymentarium! Wystarczy tylko kilka prostych składników, które znajdziecie w kuchni i w łazience oraz nasze filmy z instrukcjami i ciekawostkami. Wspólnie możemy odkrywać #innywymiarnauki i znakomicie się bawić w rodzinnym gronie.

Pokażemy także jak odkrywać świat przyrody w miejscach, w których nie ma tłumów. Zabierzemy Was do tajemniczych miejsc w których w miejskiej przestrzeni ukrywa się dzika przyroda. Dzięki naszym filmom, zwykły spacer do lasu stanie się wielką przygodą, której będzie towarzyszyć odkrywanie przyrodniczych zagadek.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i śledzenia naszych kanałów!

Link do kanału Laboratorium Wyobraźni na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCBr3P8sAgv0DNbPYshXlQqA

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/497845120833056/

Nowe materiały edukacyjne pojawiają się na naszym kanale na YouTube codziennie ok. godz. 12:00.