Aktualności

Luty w Laboratorium Wyobraźni PPNT

2020-01-31
Ferie i święto zakochanych to „znaki szczególne” lutego. Laboratorium Wyobraźni PPNT wykorzystuje każdą okazję na to, by pokazać inne oblicze nauk ścisłych i zaprasza najmłodszych adeptów nauki na ekscytujące warsztaty! Nie zapominamy o dorosłych. Zerknijcie, jakie przygotowaliśmy atrakcje!

Niesłabnącym powodzeniem cieszy się Dzień Najmłodszego Odkrywcy. Już 8 lutego zapraszamy na wyjątkowe zajęcia dla maluszków w wielu 3-6 lat. Podczas Laboratorium Bajek dla Najmłodszych będzie można zrobić smerfną pianę, chemiczną tęczę i gluta. Po pracowitych warsztatach przeniesiemy się na Wystawę Czerwoną, czyli miejsce pełne kolorów, kontrastów, dźwięków i zjawisk fizycznych.

Miłość to chemia. Jak uczucia wpływają na postrzeganie rzeczywistości? Co ma wspólnego mózg ze stroboskopem? Czy miłość można zobaczyć? 15 lutego na te i inne pytania odpowiemy podczas zajęć Barwy i cienie… miłości w Laboratorium Wyobraźni, czyli walentynkowa odsłona ekspozycji. Ciekawscy mogą również zajrzeć na warsztaty Miłość rodzicielska w przyrodzie. Dowiecie się, czy w świecie roślin można obserwować zachowania opiekuńcze względem potomstwa, a także poznacie wybrane mechanizmy komunikacji występujące wśród zwierząt i roślin. Doświadczalnie sprawdzicie także, czy roślinki, mimo tego że nie poruszają się jak zwierzęta, mogą w jakiś sposób bronić siebie i swe potomstwo w przypadku zagrożenia.

Wieczorem z kolei, Laboratorium Wyobraźni PPNT zaprasza na Walentynkowe warsztaty dla dorosłych: O pszczółkach historia prawdziwa… czyli biologiczno-ewolucyjne aspekty rozmnażania. W trakcie zajęć poznacie przedstawicieli fauny i flory, u których zestaw zachowań płciowych, determinowany przez biologię i ewolucję gatunkową, doprowadził do rozwiązań zupełnie odmiennych od tych obserwowanych u naszego gatunku. Zaserwujcie sobie nietuzinkową atrakcję na Walentynki, zajrzyjcie do nas!

Oczywiście to nie wszystko, co będzie się działo w lutym. Z dziesiątek warsztatów wspomnimy choćby o Lego Opowieściach (kreatywne zajęcia m.in. z programowania), Laboratorium Detektywa II (zagadki z wykorzystaniem m.in. eksperymentów chemicznych), czy też Lodowym królestwie (experymentarium tłumaczące zmiany zachodzące w przyrodzie zimą). Czynne pozostają Wystawa Czerwona z eksponatami, które zapraszają do zgłębiania świata fizyki, oraz Wystawa Zielona „Barwy, światło i ruch” – z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla wszystkich fanów kina i elektroniki. Otwarte będzie także Planetarium, w lutym mamy dwa rodzaje seansów: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów oraz Serce na Plutonie.

Mamy też informacje dla grup zorganizowanych:

Zachęcamy do śledzenia

Aktualności Laboratorium Wyobraźni