Aktualności

Porozumienie o współpracy PPNT z Agencją Rozwoju Przemysłu

2021-07-02

1 lipca na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu oraz PPNT podpisali porozumienie, w ramach którego będą podejmowane wspólne inicjatywy, wspierające rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw.

Nawiązanie współpracy z ARP jest niewątpliwie szansą na wsparcie środowisk naukowych i rozwój przedsiębiorczości. Mam nadzieję, iż połączenie potencjału obu instytucji w tym zakresie pozwoli wspólnie zrealizować inicjatywy, które będą służyły rozwojowi przedsiębiorstw z sektora MŚP. – podkreśla dr hab. Jacek Guliński, dyrektor PPNT.

Zarówno ARP, jak i PPNT chcą być znaczącą częścią procesu tworzenia praktycznych, rynkowych innowacji tworzonych przez przedsiębiorców. Żeby to osiągnąć, obie instytucje dbają o atrakcyjne portfolio usług, wykwalifikowanych ekspertów i dostęp do informacji oraz kontaktów.

Podpisane porozumienie jest szansą na synergię we wspieraniu przedsiębiorstw z dużym potencjałem rozwoju, poprzez organizację wydarzeń, wspólnych projektów, szerszy dostęp do sieci kontaktów, wspieranie procesów transferu technologii ze środowiska naukowego do biznesu oraz zwiększenie dostępu do wiedzy np. o źródłach finansowania.