Aktualności

PPNT liderem kolejnego międzynarodowego projektu

2021-04-14

Projekt InnoInvest  ma na celu zwiększenie kompetencji konsorcjum  w zarządzaniu inwestycjami kapitałowymi i wsparciu finansowym dla MŚP.

W tym tygodniu odbyły się pierwsze warsztaty online zaplanowane w ramach projektu, w których uczestniczyli partnerzy z kilku parków technologicznych z Europy, tj.

Park Technologiczny Adlershof z Berlina

Park Technologiczny Tehnopol z Tallinna

Park Technologiczny z Malagi

– Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Projekt zorientowany jest na  wsparcie przedsiębiorstw, które są w trakcie wprowadzania innowacyjnych produktów lub technologii (B+R) poprzez znalezienie narzędzi i metod usprawnienia procesu inwestycyjnego, a zwłaszcza poprzez ułatwienie współpracy MŚP z korporacjami. Przez najbliższe 12 miesięcy członkowie konsorcjum będą  pracować nad rozwojem narzędzi wspierających internacjonalizację i procesy inwestycyjne dla innowacyjnych technologii /rozwiązań MŚP. Wszyscy partnerzy projektu zwrócą uwagę na to, jak wybrać najlepiej wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów do procesu oceny pomysłów. Poza tym główny nacisk zostanie położony na proces walidacji, aby zapewnić firmom informację zwrotną od potencjalnych partnerów biznesowych i ułatwić im podjęcie współpracy z korporacjami.

Wyniki projektu zwiększą również możliwości MŚP w pozyskiwaniu nie tylko krótkoterminowego, ale także długoterminowego kapitału od partnerów biznesowych i finansowych, co może zwiększyć wzrost i konkurencyjność MŚP oraz ułatwić im skupienie się na rentowności innowacyjnych rozwiązań.

Projekt finansowany jest przez Komisję Europejską w ramach programu Horyzont 2020.