Aktualności

PPNT pracuje z najlepszymi!

2015-03-24

PPNT Poznań - PPNT pracuje z najlepszymi! 2015Założyciel PPNT i jego wieloletni dyrektor, prof. Bogdan Marciniec otrzymał nagrodę Ambasadora Marki Wielkopolski, a nasz parkowy lokator, spółka Airoptic zwyciężyła w kategorii Mikro Przyszłość konkursu iWielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski.

„i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” to najwyższe wyróżnienie przyznawane w Województwie Wielkopolskim w sferze innowacyjnej gospodarki. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: Innowacyjna Inwencja oraz Mikro Przyszłość.

Airoptic otrzymał nagrodę za GasEye HCHO – zdalny analizator par formaldehydu. Jest to urządzenie, które umożliwia wykrywanie stężenia gazu i ma szerokie zastosowanie w analityce medycznej, badaniach naukowych oraz podczas pomiarów środowiskowych czy na stanowisku pracy. Nagroda została przyznana za rozwijanie produktów wpisujących się w obszary inteligentnych specjalizacji dla Wielkopolski: rozwój oparty na ICT (teleinformatyka) oraz nowoczesne technologie medyczne.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak, wręczył honorowy tytuł „Ambasadora Marki Wielkopolski”, nadany przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, prof. Bogdanowi Marcińcowi. To przyznawany najwybitniejszym Wielkopolanom wyraz uznania i podziękowań za ich wpływ na rozpoznawalność „Marki Wielkopolski”, zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Tym zaszczytnym tytułem zostali wyróżnieni także Andrzej Byrt oraz prof. Jacek Łuczak.

Uroczystą galę wręczenia nagród transmitowała TVP Poznań. News z tego wydarzenia od 9 minuty na http://bit.ly/1IoqhNu

***
prof. Bogdan Marciniec –wybitny polski chemik i światowej rangi specjalista z zakresu chemii krzemu i katalizy metaloorganicznej. Inicjator i współzałożyciel Poznańskiego Parku Naukowo- Technologicznego Fundacji UAM, pierwszego tego typu parku w Polsce. Twórca Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii. Konsekwentny realizator koncepcji „poznańskiej doliny krzemowej” – swoje życie zawodowe poświęcił dążeniu do komercjalizacji i implementacji wyników badań naukowych w przemyśle, przyczyniając się tym samym do podniesienia innowacyjności i rozwoju wielkopolskiej i ogólnokrajowej gospodarki.

Spółka Airoptic została założona w 2010 r., a jej obszarem działania jest tworzenie wysoko wydajnych analizatorów ze strojonym laserem diodowym (TDL) dla zastosowań przemysłowych i medycznych.