Aktualności

Projekt FANS – spotkanie w StartUp Leiria

2024-01-24
startup leiriaProjekt FANS ma na celu wsparcie migrantów szukających pracy. W zeszłym tygodniu przedstawicielki PPNT uczestniczyły w spotkaniu konsorcjum, które odbyło się w StartUp Leiria

 

W ramach programu FANS Anna Padewska-Organ oraz Agata Materna-Leff udały się na spotkanie konsorcjum. Projekt realizujemy we współpracy z dwoma innymi organizacjami – STARTUP LEIRIA z Portugalii oraz Moravskoslezské Inovační Centrum z CzechZadaniem PPNT jest zaprojektowanie i przetestowanie usług, które pomogą imigrantom odnaleźć się na nowym rynku pracy. 

Peer learning zorganizowane w ramach spotkania odbyło się w StartUp Leiria. Jest to inkubator innowacji technologicznych i społecznych. Ich portfolio obejmuje firmy takie jak Sound Particles czy Brincar. Sound Particles stworzyło oprogramowanie dźwiękowe wykorzystane w takich filmach jak „Diuna”, „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie” czy „Czarownica”. Brincar jest inicjatywą promującą aktywność fizyczną wśród dzieci.

Uczestnicy spotkania odwiedzili także Laboratoria Politechniki w Leiria, które prezentują szeroką gamą projektów. Obejmują one branżę motoryzacyjną, rozwój dźwięku, grafiki, a także wirtualne modele dla branży gier.

IPLeiria to politechnika skoncentrowana również na badaniach oceanicznej flory i fauny, z innowacyjnymi rozwiązaniami. Jednym z ich nich jest ekstrakt z alg, który opóźnia utlenianie jabłek, co powoduje ich dłuższą świeżość.

Region ten posiada atrakcyjną ofertę dla startupów, studentów oraz naukowców i przyciąga ekspertów, nie tylko z kraju, ale też i z poza granic.

Nasz zespół kontynuuje pracę nad projektem FANS, by wkrótce zaprezentować nową usługę dla ekspatów. Będziemy wspierali obcokrajowców, którzy chcą rozwinąć swoje przedsiębiorcze kompetencje.

By dowiedzieć się więcej o programie FANS kliknij tutaj.