Aktualności

Przed nami 37. Światowa Konferencja IASP!

2020-11-25

IASPWielkimi krokami zbliża się 37. Światowa Konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Parków Naukowych i Obszarów Innowacji (IASP). Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się online w dniach 1-3 grudnia, a w gronie prelegentów wystąpi Justyna Cięgotura, Zastępca Dyrektora PPNT.

 

Czym jest IASP?

Stowarzyszenie Parków Naukowych i Obszarów Innowacji (IASP) jest wiodącym zrzeszeniem ekosystemów innowacji na świecie. Jego misją jest tworzenie globalnej sieci parków naukowych, dzielnic innowacji, miast wiedzy i innych obszarów innowacji. IASP jako organizacja zrzeszająca tego typu jednostki zwiększa potencjał biznesowy członków Stowarzyszenia, promuje ich oraz wspiera nawiązywanie międzynarodowych kontaktów. Misją IASP jest także reprezentowanie parków i obszarów innowacji na arenie międzynarodowej oraz pomoc w rozwoju nowych tego typu jednostek.

37. Światowa Konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Parków Naukowych i Obszarów Innowacji (IASP)

37. Światowa Konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Parków Naukowych i Obszarów Innowacji (IASP) jest głównym wydarzeniem branżowym organizowanym przez Stowarzyszenie. Konferencja ta gromadzi uczestników i prelegentów z całego świata, łącząc światowych liderów innowacji i ekspertów. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem “The human factor: people, communities and their innovation ecosystems” i będzie się koncentrowała badaniu warstw przestrzeni innowacji, w tym na wpływie pandemii COVID-19 oraz procesie zmian w obszarze funkcjonowania i prowadzenia działalności. Co ważne, w tym roku wydarzenie odbędzie się online.

PPNT dzieli się wiedzą ze światem

W międzynarodowym gronie prelegentów nie mogło zabraknąć ekspertów PPNT! Justyna Cięgotura, Zastępca Dyrektora PPNT będzie prelegentką podczas sesji „Talent attraction and retention in STPs and AOIs” dotyczącej udziału utalentowanych osób w rozwoju ekosystemów innowacji. Parki naukowe oraz obszary innowacji odgrywają kluczową rolę w identyfikowaniu i angażowaniu utalentowanych osób. Ponadto, instytucje te odgrywają istotną rolę w pomaganiu miastom i regionom stać się atrakcyjnymi miejscami dla utalentowanych ludzi. Sesja będzie okazją do podzielenia się doświadczeniami w zakresie wspierania firm w poszukiwaniach możliwie najlepszych pracowników poprzez współpracę z lokalnymi szkołami i uniwersytetami oraz tworzenia wysokiej jakości miejsca pracy dla lokalnej społeczności.

Więcej informacji o konferencji 

Zapraszamy!