Aktualności

Rozwijaj innowacje w swojej firmie z Horyzontem Europa i korzystaj ze wsparcia ekspertów RPK Poznań

2021-03-23

Postaw na innowacje i rozwijaj swoje produkty oraz usługi dzięki unijnym grantom skierowanym do małych i średnich przedsiębiorstwa! Wsparciem służą Eksperci z Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE działającego w ramach Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT),

W 2021 roku rozpoczął się nowy Program Ramowy Horyzont Europa, który posiada bogatą ofertę dla europejskich innowatorów. Komisja Europejska przeznaczyła około 95,5 mld euro na jego realizację w ciągu 7. następnych lat. Natomiast budżet w wysokości 13,5 mld euro trafi do segmentu małych i średnich przedsiębiorstw. Finansowanie zostanie przeznaczone na rozwój innowacyjności firm, stymulację przełomowych odkryć, a także  tworzenie nowych rynków i ekosystemów zwiększających konkurencyjność Europy.

Odkryj możliwości – zaproszenie na webinarium dla firm

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE z Poznania od lat aktywnie wspiera naukowców, innowatorów i przedsiębiorców w zdobywaniu grantów na badania i rozwój. Poznańscy eksperci prowadzą warsztaty, szkolenia i konsultacje oraz oferują usługi doradcze. W związku z rozpoczęciem Programu Ramowego Horyzont Europa nasi Eksperci zapraszają na webinarium!

Wydarzenie będzie okazją do poznania oferty programu Horyzont Europa oraz doświadczeń przedsiębiorców z realizacji projektów Programów Ramowych będzie webinarium: „Horyzont Europa a innowacje w firmach. Projekty finansowane z Programów Ramowych okiem praktyków” organizowane przez RPK Poznań we wtorek, 30 marca 2021 r. o godzinie 10:00. Podczas spotkania online o swoim doświadczeniu opowiedzą założyciele poznańskich firm: ITTI, AirOptic oraz Expansio. W trakcie wydarzenia nie zabraknie także eksperckich wskazówek konsultantów poznańskiego Regionalnego Punktu Kontaktowego Ramowych Programów UE.

Zarejestruj się

 

Europa stawia na innowacje!

W dniach 18-19 marca 2021 roku odbyła się uroczysta inauguracja Europejskiej Rady ds. Innowacji (European Innovation Cuncil). Podczas tego wydarzenia Rada przedstawiła swoją wizję, cele, program działania oraz możliwości finansowania innowacyjnych startupów, a także małych i średnich przedsiębiorstw. Ujawniono również pierwsze terminy oraz pełną dokumentację konkursową, które znajdują się na portalu Komisji Europejskiej: funding and tender opportunities. Zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami.

Dlaczego warto korzystać z pomocy finansowej UE?

Najlepszym przykładem tego, że warto korzystać ze wsparcia finansowego UE jest historia sukcesu poznańskiego startupu Expansio sp. z o.o. zlokalizowanego w Poznańskim Parku Naukowo- Technologicznym. Ta młoda firma technologiczna, specjalizująca się w branży IT, jest laureatem wielu nagród, a także beneficjentem konkursu SME Instrument organizowanego w ramach Programu Ramowego Horyzont 2020. Dzięki pozyskaniu dotacji, startup stworzył oraz urynkowił swój produkt, którym jest CodeAll – narzędzie do nauki programowania.

Wsparcie Regionalnego Punktu Kontaktowego Ramowych Programów Unijnych

Od czego się zaczęło? W 2018 roku eksperci z Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE znajdującego się w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym (PPNT), pomogli startupowi w złożeniu wniosku i otrzymaniu dofinansowania na realizację projektu w wysokości 50 tys. euro. Oprócz grantu, spółka otrzymała również dodatkowe wsparcie, jakim był coaching najlepszych menadżerów oraz founderów firm technologicznych z całego świata, którzy ściśle współpracują z Komisją Europejską. Coaching obejmował nie tylko pomoc ekspertów w realizacji projektu, ale pozwolił również spojrzeć na biznes z całkiem innej perspektywy. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu, firma zrealizowała projekt z sukcesem, co pozwoliło jej rozszerzyć swój biznes o rynki międzynarodowe. Unijne wsparcie, które przyniosło wiele kontaktów i rekomendacji, przyczyniło się do podpisania umowy pomiędzy Expansio a Programem Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. Dzięki tej współpracy spółka otrzymała możliwość wdrożenia swojego rozwiązania technologicznego na Ukrainie.

Ciekawi Cię sukces firmy Expansio? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Mateuszem Jarusem – założycielem Expansio. 

Obejrzyj wywiad